Lankytinos vietos

Čepkelių raisto apžvalgos bokštas 4

Ledynmečio palikimas – Čepkelių raistas, kuris yra Varėnos rajone. Čepkelių valstybinis rezervatas yra didžiausias Lietuvoje, turintis unikalų kraštovaizdį ir turtingą augalijos bei gyvūnijos pasaulį.
Šis Lietuvoje rezervatas užima daugiau kaip 5,8 tūkst. hektarų pelkių ir jas supančių miškų.

Rezervate pastatytas apžvalgos bokštas, nuostabi regykla, į pelkę nutiestas lieptas su apžvalgos aikštele, įrengtos poilsio aikštelės ir pavėsinės. Lankytis čia galima tik suderinus su Čepkelių valstybinio rezervato ar Dzūkijos nacionalinio parko administracija.
Nuo apžvalgos bokšto Čepkelių raisto pakraštyje atsiveria vaizdas į žemyninių kopų apsuptą aukštapelkę. Gaila, tačiau nuo šio bokšto prieš akis – tik mažytė dalelė šio unikalaus gamtos kampelio. Bokštą baigia nustelbti per kelerius metus gerokai ūgtelėjusios pušys ir berželiai.

Čepkelių pelkės susidarė po ledynmečio, maždaug prieš 11 tūkst. metų. Toje vietoje kadaise plytėjo marios. Pelkėse išliko reliktinių ežerėlių ir apie 80 salų, vadinamų grandais. Vandens perteklius iš šių vietų nuteka į upes – Ūlą, Grūdą, Katrą. Surasti jį – vieni niekai. Kelią parodo ženklai. Čepkelių pelkė buvo priskirti tarptautiniu požiūriu svarbioms pelkėms, ją Lietuva įsipareigojo saugoti prisijungdama prie Ramsaro konvencijos.
Rezervate draudžiama bet kokia ūkinė veikla: žvejyba, miško kirtimas, šienavimas, uogavimas, grybavimas, neorganizuotas turizmas ir kt.
Čepkelių rezervato administraciniame pastate įrengta nedidelė ekspozicija, kur lankytojai supažindinami su būdingiausiais rezervato augalais, vabzdžiais bei paukščiais. Šiaurvakariniame raisto pakraštyje 4 km piečiau nuo Marcinkonių įrengtas pažintinis 1,5 km ilgio takas.

Norintys pamatyti Čepkelius bus laukiami adresu :
Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas
Šilagėlių g.11, Marcinkonys
Varėnos raj.
Tel.: 8 310 44686, faksas : 8 310 44428
El.paštas: cepkeliai@takas.lt

Komentarai:

  manglefnaf

  cool ia apie viska ko dar neinau apie raista

  kovo 16, 2016
  Kintautas

  Aprašyta gal ir normaliai, tačiau nuotrauka ir pavadinimas visai be ryšio. Pateiktoje nuotraukoje ne Čepkelių raisto vaizdas, o gal Ūlos skardis kur nors už Zervynų. Ir pavadinti šį aprašą geriau būtų „Čepkelių raistas“.

  birželio 6, 2012
  Deividas

  visai normaliai aprasyta kas tau netinka pats tu lopas

  vasario 9, 2011
  albertas

  jus esat visi gaidziai lopai raisto

  birželio 8, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.234.244.181
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.