Lankytinos vietos

Etnokosmologijos muziejus ir jo apžvalgos aikštelė 0

Lietuvos etnokosmologijos muziejus, įsikūręs ant Kulionių kaimo (Molėtų raj.) kalvų. Muziejaus ansamblį sudaro keturi pagrindiniai elementai – skraidančios lėkštės formos lankytojų laukiamasis, apversto kūgio pavidalo parodų-administracinis pastatas, didžiojo teleskopo bokštas ir stiklinė elipsoido apžvalgos aikštelė, pakibusi tarp žemės ir dangaus 32 metrų aukštyje. Iš čia atsiveria Kulionių kaimo apylinkės, Labanoro giria, tyvūliuojantys ežerai bei dangaus platybės. Šioje apžvalgos aikštelėje planuojama rengti muzikos, poezijos, dailės ir filosofijos renginius. Pasigėrėję gamta, muziejaus lankytojai galės pakilti į pačią viršūnę – didžiojo teleskopo bokštą. Teleskopo pagrindinio veidrodžio skersmuo – 80 centimetrų. Tai yra vienas didžiausių Europoje visuomenei skirtų teleskopų.
Muziejaus rinkinį sudaro metrologijos eksponatai, senieji kalendoriai, meno kūrinių kosmoso tema kolekcijos, taip pat audio, video ir bibliografinė medžiaga, pasakojanti apie žmogaus ir visatos ryšius.

2008 metų spalio 9 dieną, po rekonstrukcijos atidarytas Lietuvos etnokosmologijos muziejus Molėtų rajone. Apatinėje įrengtos patalpos turistams, viršutinėje – apžvalgos aikštelė. Į ją lankytojai pateks požemine galerija su ekspozicijų salėmis. Pasak muziejaus direktoriaus Gunaro Kakaro, į dangų lankytojai žvelgs pro naują, vieną galingiausių Europoje vokišku teleskopą.

Papildomos paslaugos
Išankstinis dieninių ir naktinių ekskursijų užsakymas.

Adresas
Kulionių km., LT-33354, Čiulėnų seniūnija, Molėtų raj.
Tel./faksas (8-383) 45424.
El. paštas: astro@moletai.omnitel.net
Svetainė internete: www.cosmos.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.192.52.167
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.