Lankytinos vietos

Gedimino pilis 0

Gedimino pilisGedimino pilis yra gotikinio stiliaus – tai XIV-XV a. architektūros istorijos paminklas, jau nuo senu laikų, tapęs ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos simboliu. Pilis įsikūrusi Gedimino kalno aikštelėje ir yra puikiai matoma iš viso senamiesčio. Vilniuje Gedimino kalnas yra žymiausia ir dažniausiai lankoma regykla. Nuo bokšto atsiveria unikalus vaizdas į senamiestį.

Pilies istorija glaudžiai susijusi su Vilniaus kūrimosi istorija. Kaip ir miestas, pilis pirmą kartą paminėta 1323 m. Gedimino laikais pilis buvo ne tik Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinis centras, bet ir gynybinio komplekso dalis, kūrį sudarė mūriniai rūmai su trimis bokštais, buvusiais ūkiniais statiniais, iš kurių šiandien tik vienas restauruotas (kiti yra užkonservuoti vėliasniam naudojimui). Kartu su kitomis Vilniaus pilimis sėkmingai atlaikiusi ne vieną kryžiuočių puolimą. Per XVII-XVIII a. karus su Rusija Vilniaus pilis buvo sugriauta, apleista ir nebeatstatyta. Tik XX a. viduryje, po II-o pasaulinio karo buvo pradėti restauravimo darbai.

Pilyje veikia muziejus, kuriame galima susipažinti su XIV – XVII a. Vilniaus pilių rekonstrukciniais maketais, ginkluote, ikonografine senojo Vilniaus medžiaga. Taip pat galima užlipti ant pilies bokšto stogo, nuo kurio matosi Vilniaus miesto panorama. Į pilį galima pakilti keltuvu ar užkopti akmenėtu taku iš Vilniaus Katedros pusės.

Informacija kontaktams
Arsenalo g. 5,
Vilnius, Lietuva
Tel. 8 5 261 7453
El. paštas: informacija@lnm.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 100.28.132.102
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.