Muziejai, galerijos

Jurbarko krašto istorijos muziejus 0

jurbarko-muziejusJurbarko krašto muziejus įkurtas 1991 metais, perkėlus į Jurbarką Girdžių vidurinės mokyklos kraštotyros muziejaus eksponatus.
Muziejus yra įsikūręs buvusių Jurbarko valdytojų, kunigaikščių Vasilčikovų dvaro viename iš pastatų – svečių namuose.
Kunigaikščiai Vasilčikovai savo dvarą įkūrė kairiajame Mituvos krante: čia pastatė neoklasicistinius rūmus ir du jo flygelius. Netoli šiaurinio flygelio buvo pastatyta nedidelė, bet puošni cerkvė. Dabar šiame pastate veikia Parodų ir koncertų salė, kurioje rengiamos profJurgis Baltrusaitis.jpgesionalios dailės parodos, profesionalios muzikos koncertai.
Jurbarko krašto muziejaus pirmajame aukšte įkurta ekspozicija, skirta poetui, diplomatui, vertėjui Jurgiui Baltrušaičiui. Čia vyksta edukaciniai užsiėmimai, rengiamos konferencijos, skaitomos paskaitos, rengiami susitikimai su mokslo ir meno specialistais, aktoriais, rašytojais. J. Baltrušaičio centre renkasi literatūrinė bendrija „Amžių varpas“.Jurbarko krasto muziejus.JPG

Muziejuje veikia edukacinei veiklai skirtos ekspozicijos: ,,Moters buities darbai‘‘, ,,XIX a. pab. ir XX a. vid. valstiečio troba.“, ,,Kovų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę takais‘‘, liaudies meistro Pranciškaus Mikutaičio atviras fondas. Židinio salės antrajame aukšte vyksta tautodailininkų, vaikų meninės kūrybos darbų parodos.

Kontaktinė informacija
Jurbarko krašto muziejus,
Vydūno g. 21, LT-74119, Jurbarkas,
tel./faks.: (8 447) 52710,
el. p. info@jurbarkomuziejus.lt
Daugiau informacijos rasite čia.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.227.240.72
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.