Muziejai, galerijos

K. Banio etnografinė žvejo sodyba-muziejus 0

Kazimiero Banio etnografinė žvejo sodyba-muziejus yra intensyviai puoselėjamas. Jis įkurtas 1997 m. kaip tipiška žvejojančio ūkininko sodyba. Sodyboje yra tiek senovinių, dabar jau nebenaudojamų daiktų, kad sužinoti visų jų istorijas bei paskirtį prireiktų ilgo laiko.
Rusnės etnografinės sodybos prieangyje kabo keli lininiai stendai, kuriuose adatėlėmis prismaigstyta šimtai spalvingiausių asmenybių kortelių. Sodybos atsiliepimų knygoje galima rasti įrašų, kuriuose savo susižavėjimą ir linkėjimus išreiškė žmonės iš keliolikos skirtingų pasaulio šalių.
Sodybai yra apie 200 metų.
Rusnės salos gyventoja Marta Druskutė-Druskus 1988 sausį surašė testamentą, kuriuo ji po savo mirties sodybą palieka buvusio politinio kalinio Kazimiero Banio vaikams Rasai ir Gintarui bei Klaipėdos konservatorijos docentui Petrui Bielskiui su sąlyga, kad sodybos paveldėtojai jos ūkį paverstų į etnografinę sodybą-muziejų.
Martos sodyboje buvo daugybė įvairiausių rakandų, žemės dirbimo ir žvejybos įrankių, kitų antikvarinių daiktų, todėl idėja išsaugoti šiuos daiktus muziejo savininkams kilo tarsi savaime.

Kontaktai
Skirvytėlės g. 8, Rusnė, LT-93350 Šilutės r., tel.: (441) 58169

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 18.207.129.175
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.