Lankytinos vietos

Kaišiadorių rajonas 0

Kaišiadorių parkas.
1954 m Kaišiadorių rajono vykdomasis komitetas per talką pradėjo kurti parką, kurį ir dabar plečia ir gražina. Pasirinkę geometrinį planavimo stilių iki 1985 metų jie pasodino 12 rūšių ir 40 intruodukuotų medžių ir krūmų.
Bačkonių parkas užima 5-7 hektarus Žiežmarių apylinkėje. Parke auga labai retas iš Šiaurės Amerikos kilęs stambiavaisis ąžuolas, kurio gilės yra 3-5 cm dydžio, o lapai 30-40 cm. Čia auga ir Amerikinės, ir Didžialapės didžiosios tuopos. Iš viso parke auga 27 rūšių intruodukuoti augalai.
Jonavos rajonas
Jonava – vienas iš Kauno apskrities rajonų. Jis išsidėstęs Šiaurės rytinėje dalyje, vienas mažiausių Lietuvoje, trečias nuo galo savo plotu. Jonavoje teka Lietaukos upė, dešnysis Nevėžio intakas. Ji, kaip spėjama, davė vardą Lietuvai.
Markutiškių parkas
Markutiškių parkas – 7 hektarai Šilų apylinkėje, Markutiškių kaime. Markutiškiai – sena dvaravietė, už 0.5 km yra piliakalnis. Daugiau kaip prieš 100 metų Markutiškiuose įvestas labai turtingas mišraus tipo parkas. Čia yra 21 vietinės ir 28 atvežtinių medžių ir krūmų rūšių. Čia dar galima sutikti ir 32 europiniai maumedžiai. Parko pasididžiavimas – melsva spyglio formos didžioji pacūgė, skersmuo – 0.5 m, aukštis – 22 metrai.
Žvėgždos Kriaušė – skersmuo 0.5 m, aukštis 10m, auga Šilų apylinkėje, Milogaimų kaime. Žmonės pasakoja, kad baudžiavos laikais prie kriaušės stovėjęs stulpas, prie jo rinkdavęsi žmonės ir tardavęsi, kaip kovos dėl žemės.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.238.116.201
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.