Muziejai, galerijos

Kardinolo V. Sladkevičiaus memorialinis butas-muziejus 1

atminimo-lenta-sladkeviciuiKardinolas V. Sladkevičius Kauno vyskupų rūmuose (M. Valančiaus g. 6) gyveno 1990-2000 m. Būdamas didžiausias Lietuvos dvasinis autoritetas, Kardinolas savo bute nuolat priimdavo ne tik dvasininkus, bet ir politikus, menininkus, visuomenės veikėjus. Akivaizdu, jog Kardinolo namas Kaune buvo unikalus dvasinės kultūros centras, kuriame būdavo išgryninamos ir įtvirtinamos Bažnyčios atsinaujinimo strategijos, intensyviai svarstomos humanistinės problemos, nenuilstamai ieškota dvasinių, pilietinių paskatų Lietuvos valstybės ateities kūrimui. Kardinolo butas, tapęs išminties, santarvės, dvasinės šviesos, tauraus humanizmo ženklu, dabar taps Kardinolo muziejumi ir dvasinių, kultūrinių susitikimų centru.
Kardinolo mirties pirmųjų metinių proga jo buvusiame bute birželio 2 dieną buvo atidaryta memorialinė paroda „Kardinolas Vincentas Sladkevičius“ (veiks iki 2003 m., vėliau bus įtraukta į visame pastate kuriamą Kauno arkivyskupijos muziejaus bendrąją ekspoziciją). Šią Kardinolo Vincento Sladkevičiaus atminimui skirtą parodą sudaro memorialinė ir literatūrinė dalys. Memorialinėje dalyje autentiškai atkurti trys kardinolo V. Sladkevičiaus buto kambariai. Darbo ir miegamajame kambaryje eksponuojami restauruoti memorialiniai baldai. Bibliotekoje lankytojams rodomos restauruotos knygų spintos. Didžiojoje svetainėje eksponuojami taip pat restauruoti memorialiniai baldai. Muziejaus atidarymo proga Kauno arkivyskupijos užsakymu dailininkas A. Vaitkūnas sukūrė kardinolo V. Sladkevičiaus portretą. Literatūrinę ekspozicijos dalį sudaro kardinolo V. Sladkevičiaus gyvenimo ir dvasinės veiklos kelią atspindinti paroda (nuotraukos, dokumentai, asmeniniai daiktai ir kt.). Šalia parodos, Kardinolo svetainėje, bus įgyvendinama nacionalinių ir tarptautinių susitikimų programa (moderatorius kun. dr. A. Žygas).
Muziejinė ekspozicija sukurta bendromis Kauno arkivyskupijos kurijos ir Kultūros ministerijos pastangomis. Muziejaus sukūrimu rūpinosi ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

Adresas
M. Valančiaus g. 6, LT-44275, Kaunas.
Tel. (8~37) 322584.
Faksas (8~37) 320090.
El. paštas: muziejus@kn.lcn.lt
Svetainė internete: http://kaunas.lcn.lt/03/muziejus/index.html
Vedėja – Irena Petraitienė.

Komentarai:

    zydrunas

    dvasines vertybes kunui ir sielai

    vasario 8, 2011

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.227.240.72
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.