Lankytinos vietos > Kaunas

Karo muziejus 1

Kauno Karo muziejus pradėtas kurti 1919 m. Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Prano Liatuko įsakymu. Kaupiami eksponatai bylojo ne tik karo ginklų evoliucijąKaro muziejus ir buvusias kautynes karo laukuose. Čia buvo vaizduojama ir didinga Lietuvos valstybės politinė ir kultūrinė praeitis. Netrukus muziejus tapo ne tik lietuvių tautos kultūriniu židiniu, bet ir tautos šventove.

1930 m., minint Vytauto Didžiojo mirties 500-ąsias metines, buvo pašventintas naujo Karo muziejaus pastato kertinis akmuo, muziejui suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Gražėjo ir tobulėjo ne tik ekspozicijos, bet ir Karo muziejaus sodelis. Šalia pastato įkurti gėlynai, o aikštė pavadinta Vienybės vardu.

Dabartiniu metu muziejuje veikia archeologijos, LDK karybos, Naujausiųjų laikų karybos, ryšių su visuomene ir apsaugos skyriai. Viso muziejuje sukaupta virš 217 000 eksponatų.

Informacija kontaktams

K. Donelaičio g. 64
Kaunas, Lietuva
Tel. 8 37 320765
El. paštas: V.D.karomuziejus@takas.lt

Komentarai:

    waldas

    sweiki.man tai pats graziauses prisiminimas.nes pries 30m.prie liowos mane ir mano tewuka nufotkino.turiu tapati foto,paziuri kaip grazu.

    gruodžio 15, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.220.62.183
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.