Lankytinos vietos > Kaunas

Kauno Žaliakalnio funikulierius 4

Funikulieriaus keltuvai restauruoti taip, kaip atrodė tarpukariu: geltonos spalvos išorė, vidus iškaltas ąžuolu. Per rekonstrukciją sutvarkytas funikulieriaus mechanizmas, bėgiai, vagonai, aikštelių apšvietimas.funikulierius-3
funikulieriusŠis funikulierius įtrauktas į kultūros paminklų registrą. Tai aukščiausias statusas. Tokį pat turi Prezidentūra, Rotušė, Prisikėlimo bažnyčia ir dar keli objektai Kaune. Juos visus saugo valstybė.
Daugiausia žmonių funikulieriumi naudojosi sovietmečiu, kai veikė ant kalno buvusi radijo gamykla. Tuomet prie keltuvų nusidriekdavo eilės. Didžiausias apkrovimas pasiektas 1970-aisiais, kai per metus funikulieriumi kėlėsi 5 milijonai keleivių.
Iš „komos būsenos“ Žaliakalnio funikulierių ėmėsi gelbėti UAB Kauno liftai“. 2003 m. kovo mėnesį aukcione už apleistą avarinės būklės, neveikiantį keltuvą bendrovė sumokėjo 56 tūkst. litų. Stengsimės, kad jį kauniečiai vėl pamėgtų

Funikulierius dirba nuo 7 iki 19 val. Bilietas kainuoja pusę lito.

funikulierius-2

Komentarai:

  Marija

  o kiek vienu metu gali keltis zmoniu funikulieriumi?

  balandžio 29, 2013
  Laura

  Man patiko.

  gegužės 26, 2011
  Ricardas Lazinskas

  Iskart prisiminiau Linz`a- viena graziuju Austrijos miestu prie Dunojaus, kuris, kaip zinia, siais metais kartu su Vilnium atstovauja Europos kultura. Ten buvau nekart ir bent kelis kartus teko pasivazinet tokiu funikulieriumi, kuris bent is nuotrauku, labai panasus i musiski. Tikrai saunus dalykelis, patinka ir vaikams ir suaugusiems. Esant progai butinai reiks apsilankyti ir isbandyti. O atstatymo organizatorius noriu pagirti ir paspausti desine. Lietuvai reikia daugiau tokiu darbu..

  spalio 22, 2009
  povilas

  labai gerai ir profesionalu.Nuosirdzai POVILAS JASIUNAS

  sausio 31, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.234.244.181
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.