Lankytinos vietos

Kėdainių rajonas 1

Vienas iš 6 Kauno apskrities rajonų. Kėdainių rajonas – centrinis respublikos rajonas. Vienas stambiausių respublikos rajonų pagal plotą ir skaičių gyventojų, labai gausu parkų.
Pašieslio parkas – 100 hektarų plotas, 30 hektarų Šešuvės tvenkinys su 20 salelių. Parke auga daugiau kaip 500 rūšių medžių ir krūmų. Šiaurinėje rajono dalyje yra Trespalio dvaro rūmai ir parkas, įveistas dar XVII a pabaigoje. Per parką teka Kruošto upelis. Pagal atvežtinius augalus, tai vienas iš turtingiausių Lietuvos parkų. Lančiuvos ąžuolas (skersmuo 1.4 m, aukštis 29 metrai) auga Kėdainių miško urėdijos Lančiuvos girininkijos Lančiuvos miško 23 kvartale. 1960 m. jis buvo paskelbtas gamtos paminklu.
Šventybrasčio ąžuolai kerojasi Tyskūnų apylinkėje, Šventybrasčio kaime, ant Nevėžio kranto prie Barštos upelio. Kalbama, kad ten, kur dabar stovi Šventybrasčio bažnyčia, buvo senovės Lietuvių apeigų vieta. Visoje Šventybrasčio apylinkėje auga ąžuolai. Iš jų išliko 4 sveiki ir vienas 1931 m žaibo sužalotas.
Piliamanto parkas užima 6 hektarus Dotruvos apylinkėje Piliamanto kaime. Piliamanto dvarvietėje išlikę mediniai dvaro rūmai su savitu mūro cokoliu. Parko viduryje esančioje pievoje auga liepos ir eglės. Parke yra 13 rūšių vietinių medžių ir krūmų. Iš svetimžemių auga 40-90 cm skersmens sidabriniai maumedžiai, drevėta didžialapė liepa, pasodinta 1986 metais, paskelbta gamtos paminklu.

Komentarai:

    gaidys

    cool grazu

    kovo 13, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.238.116.201
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.