Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu arba dviračiu – Aukštadvario įdomiausi objektai 0

Aukštadvaris – tai Trakų rajono savivaldybės teritorijoje esantis miestelis,  įsikūręs Verknės aukštupio dešiniajame krante. Dėl nesuskaičiuojamos galybės kalvų ir ežerų bei jų žavaus dialogo Aukštadvario apylinkės pakeri ne vieną turistą ir ne veltui vadinamos vienomis gražiausių Lietuvoje. Linkime įsimintinos pažinties su jomis!

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 10 km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie  25 min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orentacinė degalų kaina

Apie  7 Lt.

Orentacinė lankomų objektų kaina

AUKŠTADVARIS

Trakų rajono savivaldybėje esantis Aukštadvario miestelis – tai vienas iš Lietuvos urbanistinių paminklų. Atvykę čia su šeima galėsite apžiūrėti įdomiausius objektus keliaujant pėsčiomis arba dviračiais. Pradėti maršrutą būtų patogu nuo senosios turgaus aikštės. Ji grįsta akmenimis ir  iš visų pusių apstatyta jau šio šimtmečio pastatais.

A. VERKNĖS SENVAGĖS ŠALTINIS

 tumblr_inline_mnlzgd1Pz61qz4rgp

Šaltinis maitina Verknės upės senąją vagą. Jo vanduo savo chemine sudėtimi bei savybėmis  pralenkia geriamąjį miestelio šulinių vandenį, Taigi negalite jo neparagauti, sako, kad vanduo turi įdomų sulos prieskonį. Būtinai įsitikinkite patys.

B. AUKŠTADVARIO PILIAKALNIS – „PILAITĖ“

 piliaklnis

Piliakalnis yra 0,5 km į pietvakarius nuo miestelio, tarp Verknės upės ir Pilaitės ežero. Jo papėdėje aptikta senovės gyvenvietės liekanų. I-ojo tūkstantmečio viduryje piliakalnis buvo sustiprintas  3 m pylimu ir tarnavo kaip slėptuvė. X-XIVa. aikštelė padidinta, o pylimas paaukštintas iki 6m. Apačioje iškastas 3 m. gylio ir 8 m pločio griovys. Tuo laiku buvo pastatyta medinė pilis su pastatais.

C. VERKNĖS UPĖ

 verkne1

Pabuvojus prie vieno iš Verknės upės „maitintojų“ šaltinėlio, galite susipažinti ir su pačia upe. Ją pasieksite perėję kalvotą Paverknės mišką, bei Zabarauskų kaimą. Srauni upės vaga privers nurimti, o pasigrožėti tėkme galėsite nuo tilto. Greta jo kažkada stovėjo ir vandens malūnas.

D. TAMELIŲ EŽERAS

 tameliu ez.

Tai nedidelis miškų ežerėlis, kurio vakarinė dalis užpelkėjusi, o prieinamas tik šiaurinis krantas. Pakeliui ošia šimtametės eglės, ąžuolai. Čia Jus nustebins netikėtas ir retai kur sutinkamas objektas – tai medis dvynys – savo kamienais suaugę ąžuolas ir eglė. Atrodo neįtikėtina tiesa?

E. ŠAFARNĖS ALKO AKIVARAI – VELNIABALĖS

 alko akivarai

Pagonybės laikais, tai buvo šventa apeigų vieta. Vietovė paslaptinga, nes visa kalva išmarginta šaltiniais, versmėmis, akivarais. Nuokalnėje prasideda pelkutė, per kurią šaltinių vanduo sruvena į Verknę.

F. RANGAVOS ALKO ŠALTINIAI

 rangavos

2 šaltiniai trykšta netoli sodybos, šalia tvenkinių. Mažesnysis šaltinis laikomas šventu ir turinčiu gydomųjų galių, nes teka prieš saulę. Didesnis šaltinis yra arčiau sodybos, vanduo pakyla iš tvenkinio iki 1 m aukščio. Tai vienas veržliausių šaltinių parke, debitas 1 l/s.

G. DVARO PARKAS

 dvaras

XX a. pradžioje pastatytus klasicizmo stiliaus dvaro rūmus juosia žymaus prancūzų architekto E.Andre motyvais įkurtas mišraus stiliaus parkas. Aukštadvario dvaras su parku XXa. pradžioje priklausė inžinieriui Br.Malevskiui. Dabar dvarą valdo Mongirdų palikuonys. Į dvarą veda tuopų, liepų alėjos, auga kaštonų, liepų grupės. Parko vakarinėje dalyje, šalia upėtakių tvenkinių, ošia poeto A.Mickevičiaus ąžuolas.


View larger map

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.92.91.54
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.