Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu: Kauno IX forto muziejus – „Stumbro muziejus“ – Medicinos ir farmacijos muziejus – Nemuno žiedo moto sporto centras 0

Kasdienybės praskaidrinimui siūlome aplankyti keletą žymių, tačiau dažnai užmirštamų Kauno vietelių. Pažinsite ne tik daugiau Kauno miesto istorijos, bet ir išgirsite labai įdomių dalykų, o galiausiai ir aktyviai papramogausite. Jūsų turiningam ir įvairiam laisvalaikiui šis maršrutas bus kaip tik!

KAUNAS

A. IX FORTO ISTORIJOS MUZIEJUS

 FORTAS

1958 m. Kauno IX forte buvo įkurtas respublikinės reikšmės muziejus. Muziejus patalpos buvo visi6kai nepritaikytos šiai paskirčiai: 2 aukštų gelžbetoninis statiny – buvusios kareivinės, kurios 1924 m. buvo pertvarkytos į kalėjimo kameras. 1959 m. keturiose kamerose buvo parengta pirmoji ekspozicija apie hitlerinių okupantų Lietuvoje vykdytus nusikaltimus. 1960 m. masinių žudynių lauke pradėti tiriamieji darbai, siekiant nustatyti jų teritorijos ribas, surinkti įrodymų-eksponatų. 1965 m. įrengta antroji ekspozicija, pasakojanti kai kuriuos forto istorijos laikotarpius. 1984 m. iškilmingai atidengtas 32 m aukščio trijų skulptūrinių grupių paminklas-monumentas fašizmo aukoms atminti. Šalia senojo IX forto pastatytas originalus savitų formų su metaliniais vartais muziejus. 1984 m. ekspozicijos įrengtos naujame muziejuje. 1991 m. atidengta stela, įamžinanti daugiau kaip 30000 žydų, nužudytų IX forte nacių okupacijos metais, atminimą.

B. STUMBRO MUZIEJUS

 STUMBRAS

Stumbro muziejuje“ apžvelgiama Lietuvos alkoholio vartojimo kultūros raida, atskleidžiamas įmonės vaidmuo šalies industrializacijos istorijoje. Lankytojai supažindinami su gamyklos istorija: 100 metų senumo pastatais, archyviniais dokumentais ir nuotraukomis. Čia pamatysite su „Stumbru“ susijusių istorinių daiktų kolekcija: gamybos procesui naudoti aparatai, etiketės bei tara. Muziejuje atvertas Mykolo Velykio, kuris tarpukariu buvo gamyklos bendraturtis, kabinetas su to meto autentiškais baldais. „Stumbro muziejaus“ lankytojai turi išskirtinę galimybę pasivaikščioti po gamyklą ir pamatyti, kaip šiandien – šiuolaikinėje gamykloje – gaminami ir pilstomi „Stumbro“ gėrimai, bei sudalyvauti profesionalioje degustacijoje.

C. LIETUVOS MEDICINOS IR FARMACIJOS MUZIEJUS

 MEDICINOS

Muziejuje eksponuojami Lietuvos ligoninių, vaistinių ir farmacijos įmonių įrengimai ir baldai, medicinos prietaisai, dokumentai, medikų ir farmacininkų asmeniniai daiktai.Ekspozicijoje pavaizduota XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Lietuvos miesto vaistinė. To meto vaistinėje buvo kelios patalpos: oficina (receptūrinis kambarys), koktorija, vaistingųjų medžiagų atsargų kambarys, laboratorija, rūsys. Visa ši ir dar daug įdomios informacijos laukia Jūsų.

D. NEMUNO ŽIEDO MOTO SPORTO CENTRAS

 file59615127_c2b551dd

Vienintelė Lietuvoje esanti Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės speciali automobilių bei motociklų žiedinių lenktynių trasa – „Nemuno žiedas“ – jau daugiau nei 50 metų kviečia lenktynininkus į  automobilių ir motociklų sporto renginius. Tai treniruočių ir varžybų vieta, kurioje taip pat vykdoma edukacinė veikla. Čia lyg rojuje pasijaus visi mylintys moto sportą, o jei mylite jį, bet vis neįsidrasinate pradėti – dabar yra pats laikas. Nemuno žiedo trasoje galite treniruotis automobiliu, motociklu, išsinuomoti visą sportui reikiamą įrangą. Jei norite praleisti aktyvų vakarą su draugais, čia Jūsų patogumui pasirūpinta pirtele bei nakvyne.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

A. IX FORTO ISTORIJOS MUZIEJUS

Žemaičių pl. 73, Kaunas

 Tel. (8 37) 377 750

Darbo laikas: I, III-VII 10.00 – 18.00 (04 01 – 10.31);

III – VII 10.00 – 16.00 (11 01 – 03 31). 

Bilieto kaina: suaugusiems 6 Lt, moksleiviams 3 Lt

Išsamesnė informacija internetinėje svetainėje: www.9fortomuziejus.lt

B. STUMBRO MUZIEJUS

K. Būgos g. 7, LT-44328 Kaunas.
Tel.868694388.
El. paštas: muziejus@stumbras.lt

Darbo laikas:

pagal susitarimą.

Kaina:

ekskursija be degustacijų – 18 Lt,
ekskursija su 4 gėrimų degustacija – 25 Lt,
ekskursija su 8 gėrimų degustacija – 40 Lt,
ekskursija su 10 gėrimų degustacija – 60 Lt.

B. LIETUVOS MEDICINOS IR FARMACIJOS MUZIEJUS

Rotušės a. 28, LT-44279, Kaunas.

Tel. (8 ~ 37) 20 15 69.

El.paštas: lmfmuziejus@med.kmu.lt

Direktorius – doc. dr. Tauras Mekas.

Darbo laikas:

antradieniais – šeštadieniais 10–17 val.

Bilieto kaina:

suaugusiesiems – 4 Lt;

vaikams – 2 Lt.

Ekskursijos kaina:

suaugusiųjų grupei – 20 Lt;

vaikų grupei – 10 Lt;

užsienio kalba – 25 Lt.

B. NEMUNO ŽIEDO MOTO SPORTO CENTRAS

Tel./ faksas:  + 370 37 211969

 mob. tel.: +370 682 51172 

El. paštas: info@nemunoziedas.lt

Dėl treniruočių registracijos ir bendros informacijos teirautis darbo dienomis nuo 9.00 iki 17.30 val.

Išsamesnė informacija internetinėje svetainėje: www.nemunoziedas.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 100.26.176.111
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.