Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu: Rambyno kalnas – Rusnės sala – Mingės kaimas – Ventės ragas – Švėkšnos dvaro kompleksas 3

Mūsų šalis pasižymi išskirtiniu gamtos grožiu, tačiau dar unikaliau jį pajausti bei pamatyti kitu vandens apsuptyje. Linkime atrasti dar nepažintas Pamario krašto vietas.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 143km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie 2 val. 45 min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Apie 90 Lt.

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie…

 PAMARIO KRAŠTAS

 Pamario kraštas vis dar garsėja savo gamtine bei kultūrine įvairove. Čia turistai keliaujantys po Lietuvą gali atrasti unikalių gamtos suformuotų darinių vienas iš jų – tai Lietuviškoji Venecija – Mingės kaimas, Rusnės sala. Paukščių mylėtojų visada laukia Ventės rago ornitologinė stotis. Taigi leiskitės į nepamirštamą kelionę ir atraskite unikalias Lietuvos vietas.

A. RAMBYNO KALNAS

 image.php

Lietuvių geriau žinomas kaip šventa apeigų vieta. Šis kalnas buvo itin svarbus pagonims – tai jų alkakalnis. Nuo jo Jums atsivers nepakartojamos panoramos į Nemuno žemupį bei kitapus tolumoje kylančius Sovetsko miesto bokštus. Rambyno kalnas  iškilęs 45,4 m virš jūros lygio.

B. RUSNĖS SALA – UOSTADVARIO KAIMAS

 116_1625

Rusnės sala – tai unikali vieta Lietuvoje. Nemuno deltoje įsikūrusią salą supa keletas mažesnių salelių. Kad pajaustumėte, ką reiškia gyvenimas saloje galite aplankyti Uostadvario kaime, kuris įsikūręs Rusnės saloje. Apylinkės – kerinčio grožio, o geriausiaiatsiskleidžia  iš senojo aštuonkampio švyturio statyto dar 1876 metais. Šiuo metu jis tik simbolinis – laivybai nebenaudojamas, bet Jums kuo puikiausiai pasitarnaus kaip apžvalgos bokštas. Nepamirškite apžiūrėti ir technikos istorijos paminklą 1907 m. pastatyta vandens kėlimo stotį su garo turbina, susiurbiančia pievų vandens perteklių ir nuleidžiančia jį į Atmatą.

C. MINGĖS KAIMAS

 rodyklė

Lietuviškoji Venecija – taip skambiai vadinamas Mingės kaimas. Jis išsidėstęs abiejose upės pusėse ir susisiekia tik valtimis. Tai vienintelis Lietuvoje gatvinis kaimas, kuriame gatvę pakeičia upė. Žiemą čia žvejų rojus. Taigi nepraleiskite pro akis šio unikalaus urbanistinio reiškinio.

D. VENTĖS RAGAS

 38bVentesragas

Pasigrožėję Minge, keliaukite prie ne ką mažiau įspūdingo objekto  – Ventės rago smaigalio. Čia švyturys stovi nuo 1863 metų, kadangi laivyba šiose vietose buvo ypač pavojinga laivams ir sieliams. 1929 metais Ventės rage prof. Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį, kuri sėkmingai veikia iki šiol. Čia atkeliavusiems pirmą kartą verta pasivaikščioti po teritoriją ir tiesiog pasigrožėti stebinančiais vaizdais. Be to BŪTINA nukeliauti iki pat tilto pabaigos ir pasijusti lyg vandenų platybėse.

ŠVĖKŠNOS DVARO KOMPLEKSAS

 sveksna

Senasis Švėkšnos dvaro sodybos kompleksas, turintis architektūrinę, istorinę, urbanistinę, kraštovaizdinę vertę, yra vienas iš gražiausių ir geriausiai tvarkomų Žemaitijos parkų. Sodybos kompleksui priklauso: rūmai, parko vartai, parkas, namas, virtuvė-skalbykla, ledainės liekanos, namas, du kumetynai, ratinė, vandens malūnas, kumetynas, tvora su vartų stulpais, ūkinis pastatas, sodininko namas, svirnas , „Saulės“ gimnazija, pieninė, sandėlis, skulptūra „Diana“ , saulės laikrodis. Tai vienas įspūdingiausių išlikusių  senųjų dvarų  Lietuvoje.Privalote pajausti jo dvasią.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

A. ŠILUTĖS MAŽŲJŲ LAIVŲ UOSTAS

Adresas: Uosto g. 9, Šilutė

Tel. 8 441 78314
El. paštas: silutesuostas@gmail.com

infokintai@gmail.com

Direktorius Rimgaudas Višinskas

Jeigu norite į objektus pažvelgti kitu kampu maršritą galima susiplanuoti keliaujant laiveliu.

Uostas veikia plaukiojimo sezono metu.

Patekimas sezono metu į uostą naktį su uosto administracijos leidimu.

Laivų greitis Šyšos upe ir uosto akvatorijoje 5 km/h.

Automobilių greitis uosto teritorijoje 20 km/h.

 Daugiau informacijos: http://www.marina-pamarys.lt/

VENTĖS RAGAS

Adresas: Ventė, Kintų seniūnija, Šilutės raj.
Tel.: +370 441 68516,

Mob. +370 638 90619
El. p.: vrventragis@gmail.com

Direktorius Vytautas Jusys

Daugiau informacijos : http://www.vros.lt/


View larger map

Komentarai:

  Amatų festivalis visai šeimai didžiausioje Lietuvos saloje – Turizmas ir Kelionės Lietuvoje - TPL.lt

  […] vakarų Lietuvos gamta. Automobiliu keliaudami į Rusnės festivalį galite apvažiuoti visą Pamario kraštą arba persikelti laivu iš Rusnės į Nidą ir įkvėpti gaivios vasarinės Baltijos jūros […]

  gegužės 1, 2015
  Sandra

  Lankant Rambyno kalna, siulau neaplenkti ir visai salia esanti Mazosios Lietuvos paveikslu soda po atviru dangum.

  kovo 28, 2014
  Gabija

  Visiems rekomenduoju aplankyti Mingės kaimą, labai gražus. Gal kiek painu jį rasti bet turint žemėlapį jokių problemų.

  kovo 27, 2014

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 100.26.176.111
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.