Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu – Valstybės valstybėje sostinė Telšiai 0

Tikriausiai visi bent kartą yra aplankę Lietuvos sostinę Vilnių. Kodėl gi nesusipažinus su dar viena sostine. Tai Žemaitijos sostinė – Telšiai.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie  val. min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orentacinė degalų kaina

Apie  Lt.

Orentacinė lankomų objektų kaina

Apie…

TELŠIAI.

Pasak legendos šį miestą įkūrė Telšiu vadintas karžygys Džiugas. Vardas kildinamas iš mažučio Telšės upelio, įtekančio Į Masčio ežerą.Tai – Žemaitijos katalikybės centras, įsikūręs ant septynių kalvų. Taigi kelionę kaip ir pridera sostinei vertėtų pradėti nuo pagrindinės miesto aikštės.

A. TURGAUS AIKŠTĖ

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Turgaus aikštėje kaip ir visame mieste dominuoja meškos totemas. Taigi pradėti galima nuo simbolinės skulptūros „Meškos pėda“. Legenda sako:  jei įdėsite ranką į meškos leteną tapsite stiprūs ir tvirti  kaip Žemaitijos simbolis meškinas.  Atkreipkite dėmesį ir jį pastebėsite netgi ant laikrodžio priešais seniūniją, o dar vieną skulptūrą „Žemaitijos legendos“ su šiuo herojumi pamatysite eidami Respublikos gatve.

B. ŠV. ANTANO PADUVIEČIO KATEDRA

 rodyklė

Statinys simbolizuojantis Žemaitijos krikštą. Ši katedra turi išskirtinį savo ženklą – tai nepaprasto grožio reljefinės durys, ant kurių pavaizduota įspūdinga krikšto istorija. Čia galėsite pasivaikščioti po paslaptimi alsuojančius požemius.

VARNIAI

E. ŠATRIJOS KALNAS

 Medvegalio_kalnas_20100705

Privalote aplankyti šią legendinę vietą, kurioje pasak įvairių istorijų, susirenka visos Žemaitijos raganos.Tai lietuvių pagonių buvusi šventa vieta. Kadangi tai viena iš aukščiausių Žemaitijos kalvų  nuo jos kaip ant delno išvysite gražiausius jos peizažus.

SIETUVOS KŪLGRINDA

 kulgrinda

Kūlgrinda – tai žmogaus rankų darbo povandeninis tiltas pelkėje. Ji sukurta elementaria technika – žiemos metu akmenys  kraunami ant pelkės ledo, prasidėjus atlydžiui grimzdavo į dugną. Manoma, jog šios kūlgrindos įrengtos žemaičių ir kuršių kovų su Kryžiuočių ir Kalavijuočių ordinais laikotarpiu: XIII – XIV a. Atvykę čia pamirškite visus miestietiškus patogumus ir komfortą. Jums reikės tik Maudymosi kostiumo ir kantrybės, kad įveiktumėte purvą ir pelkės trauką. Tai Lietuvos archeologinis paminklas.

LUKŠTO EŽERAS

 lukstas

Po nepamirštamos pelkės paliktų įspūdžių  būtų logiška truputį „apsišvarinti“ ir aplankyti antrąjį pagal dydį Žemaitijos ežerą. Čia galima rasti ne tik poilsiaviečių ir puikių vietų maudynėms, bet ir jaukią lauko kavinukę, kur galėsite pasistiprinti.

MEDVĖGALIO KALNAS

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tai ne šiaip kalnas –  tai Žmaitijos pasididžiavimas  Iš tiesų tai kalva, kurios aukštis – 234 m. Kuomet Žemaitija negailestingai buvo puolama Kryžiuočių Medvėgalis tapo   centrine, žymiausia tvirtove, gynusia Žemaitiją nuo kryžiuočių antpuolių. Medvėgalio archeologinį kompleksą sudaro Medvėgalio, Pilies, Piliorių, Alkos, Ąžuolų, Sumonų kalvos su kūlgrinda.Istorija apie šios vietos vardo kilmę štai tokia: kitados jo viršūnėje buvusi galinga pilis, kartą apgulta begalės geležimi ginkluotų priešų, kurių net narsiausi pilies gynėjai negalėję įveikti. Buvo aišku jog be pagalbos iš Medininkų nebus apsieita. Tačiau niekas neišdrįso eiti per geležinį apgulties žiedą. Vienintelės dvi narsuolės merginos žinojo, kad niekas kitas to nepadarys, taigi tarė valdovui: „Mudvi galiva“. Joms pavykę nakties metu prasmukti bei pranešti svarbias žinias ir jų dėka pilis buvo išvaduota.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 35.172.230.21
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.