Kelionių maršrutai > Automobilių maršrutai

Kelionės maršrutas automobiliu: Veisiejai – Lazdijai – Meteliai 0

Norėdami geriau pažinti Lietuvos grožybes, negalite aplenkti dzūkiškai jaukaus Lazdijų krašto. Taigi leiskitės į pažintinę kelionę automobiliu ir gražiausios akimirkos garantuotos.

 MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 36  km. (Priklausomai nuo Jūsų išvykos pradžios taško)

Maršruto trukmė

Apie 6 val.  ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Apie 39Lt.

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie…

VEISIEJAI

A. VEISIEJŲ REGIONINIS PARKAS

 veiseju regioninis

Veisiejų regioninis parkas Jus pasitiks pažintiniu taku, kuriuo keliaudami pamatysite puikias Šlavantėlio ežero panoramas, gėrėsitės kalvelėmis, šlaitais, miškais ir mažomis pelkėmis. Keliaudami šiuo keliu susipažinsite ne tik su puikia gamta, bet ir su Dzūkijos gyvūnija.  

B. VEISIEJŲ KRAŠTO MUZIEJUS

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muziejuje galėsite susipažinti su iškiliais krašto žmonėmis ir jų biografijomis, gyvenimo istorijomis. Taip pat čia Jūsų laukia gausi istorinė ekspozicija, leidžianti įsivaizduoti, kaip gyveno krašto žmonės, kokia buvo jų buitis, pomėgiai, kokie buvo krašto kalinių bei politinių tremtinių likimai.

C. VEISIEJŲ DVARAVIETĖ

 VEISIE~2

Nedidelis dvarelis čia stovėjo dar 1501 metais. Vėliau prie dvaro buvo atidaryta smuklė, vykdavo turgaus dienos – tokiu būdu pradėjo formuotis visas miestelis. Galiausiai dvaras išaugo, o greta jo buvo įrengtas didelis ir ištaigingas parkas.

LAZDIJAI

Lazdijai Jus pasitiks ir nustebins miškų, vandenų bei žemės ūkio naudmenų deriniu, kurį papildo tūkstantmečius menantys archeologijos, istorijos bei gamtos paminklai. Kartu puikiai dera išvystytos paslaugos turistams, vietinių gyventojų svetingumas, dzūkišką dvasią atskleidžiantys renginiai.

D. LAZDIJŲ KRAŠTO MUZIEJUS

 Muziejus_baloje_2

Kadaise pastate, kuriame įsikūręs muziejus, gyveno poetė Salomėja Nėris. Šiuo metu jis yra pripažintas kultūros paveldo objektu, taigi tikrai pajausite čia tvyrančią istorinę dvasią. Čia laikomi tautosakos, etnografijos eksponatai, muziejui padovanotos vertingos knygos bei meno kūriniai. Muziejuje veikia ir Salomėjos Nėries memorialinė ekspozicija. Labai įdomi autentiškai įrengta gimnazijos klasė.

E. LAISVĖS KOVŲ MUZIEJUS

 lazdiju muziejus

Unikalus savo vieta. Jis įkurtas buvusioje KGB būstinėje. Būtent čia vykdavo žiaurūs tardymai, buvo sudarinėjami trėmimų sąrašai. Lankytojai gali pamatyti garso bei vaizdo dokumentinę medžiagą, tremtinių daiktus bei nuotraukas. Muziejus buvo įkurtas aukų bei jų artimųjų iniciatyva siekiant pagerbti kentėjusiųjų atminimą.

METELIAI

F. METELIŲ REGIONINIS PARKAS

 metel

Metelių regioninis parkas turtingas didžiausiais Pietų Lietuvos ežerais bei jų apylinkėmis (Meteliai, Dusia, Obelija) Parką pažinti Jums padės pažintinis takas besidriekiantis šalia Dusios ir Metelių ežerų. Einant juo jums atsivers spalvinga gamtos įvairovė – smėlio supustytas kalvas keičia ežerai ar pelkės. Dusios pakrantėje gausu vandens paukščių. Čia atsiveria kaimyninių ežerėlių panoraminiai vaizdai.

G. KRISTAUS ATSIMAINYMO BAŽNYČIA

 Kryziu_koplycia1

Pirmoji bažnyčia čia iškilo dar XVII. a. pr. Tačiau ji daug kartų degė ir vėl buvo atstatoma. Mūrinės bažnyčios atsiradimas datuojamas 1819 metais. Ši šventovė tai klasicistinių bei neobarokinių architektūrinių bruožų derinys. Ją atpažinsite iš puikių dviejų bokštų ir puošnios varpinės.

H. DUSIOS EŽERAS

 dusia

Jei norite pamatyti vieną didžiausių ir švariausių Lietuvos ežerų, būtinai turite nukeliauti prie Dusios. Tai Dzūkijos ežerų širdis.Pasitiksianti jus ne tik skaidriais savo vandenimis, bet ir ją supančiomis pievomis, miškais ir laukais.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 100.26.176.111
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.