Muziejai, galerijos

Laisvės kovų muziejus Alytuje „Mūsų tautos istorinė atmintis” 0

1997 m. sausio 18 d. Alytaus šimtamečiame karinės paskirties pastate (Ulonų 14a, kuopų patalpose) buvo įkurta laisvės kovų ekspozicija, pavadinta „Mūsų tautos istorinė atmintis“. Ekspoziciją įkurti padėjo kariai savanoriai. Vienas iš ekspozicijos steigėjų yra ir laisvės kovų dalyvis dim. ltn. Kazimieras Savičius. Pastate, kuriame įkurta ekspozicija, tarpukario Lietuvoje buvo įsikūręs Ulonų pulkas. Sovietmečiu pastate buvo įsikūrę Rusijos desantininkai. Šiuo metu šiame pastate įsikūrę KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 111, 112, 131 kuopos bei Štabo ir aptarnavimo kuopa.

Sukaupta ekspozicija akcentuoja tris XX-ojo amžiaus epochas:
1. Lietuvos kariuomenė 1918-1940 metais;
2. 1944-1954 metų ginkluotas pasipriešinimas sovietinei okupacijai;
3. Atgimimo laikotarpio laisvės išsivadavimo siekiai.

Ekspozicijoje yra sukaupta įvairių eksponatų, t.y. partizanų buvusios ginkluotės, asmeninių daiktų, partizaninio karo metu vadų rašytų įsakymų, kitų dokumentų, buvusių Lietuvos partizanų nuotraukų, partizanų žeminės fragmentų ir t.t..

Nuo ekspozicijos sukūrimo ją aplankė daugelio mokyklų moksleiviai, kariai, svečiai iš įvairių visuomeninių organizacijų, garbingi svečiai iš Lietuvos ir užsienio valstybių. Taip pat organizuojami moksleivių konkursai ,,Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Ekspozicijoje vedama svečių knyga, kurioje pirmąjį įrašą padarė tuometinis krašto apsaugos ministras Česlovas Stankevičius: „ Aš labai džiaugiuosi, kad alytiškiai nesėdi sudėję rankų, bet patys jomis įrengia patalpas. Man ypač džiugu buvo aplankyti muziejų, kuriame atsispindi garbinga Dzūkijos savanorių kovų istorija. Vadai turės galimybę supažindinti su ja savo karius. Aš tikiuosi, kad šitas muziejus bus atviras ir jaunimui, kuris turi žinoti istoriją ir kurio rankose yra mūsų ateitis”.

Dėl apsilankymo muziejuje reikia tartis iš anksto.

Darbo laikas
I-V 9.00-17.00

Kontaktai
Ulonų g. 14A, LT-62161 Alytus
Telefonas (315) 51865

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.227.240.72
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.