Metų renginiai > Archyvas

Lietuvos kariuomenės vado tarptautinis riterių turnyras 0

Birželio 7– 8 dienomis Trakų pusiasalio pilyje vyks Lietuvos kariuomenės vado tarptautinis riterių turnyras. Toks turnyras – tai puiki proga parodyti senas XIVa. Lietuvos karybos tradicijas lietuviams ir užsienio svečiams, pristatyti Lietuvos kariuomenę viduramžiais.
Turnyras vyks XIVa. Lietuvos kunigaikštystės sostinėje Trakuose, Trakų pusiasalio pilies saloje. Dėl Lietuvos kariuomenės vado garbingo apdovanojimo susikaus „riteriai“ iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos ir kitų šalių.
Trakų pilies brolija „Viduramžių pasiuntiniai“ jau ne vienerius metus iš eilės organizuoja riterių turnyrus. Šiais metais Viduramžių šventė Trakų pusiasalio pilyje bus rengiama jau dešimtus metus ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus bus šio jubiliejinio renginio globėjas. Planuojama, kad Lietuvos kariuomenės vado tarptautiniai Riterių turnyrai Trakuose vyks kiekvienais metais ir sulauks gausaus dalyvių iš užsienio šalių bei svečių skaičiaus.

„Viduramžių riterių turnyras – tarsi atskira kovų meno šaka. Kadangi Lietuvos kariuomenė yra Tėvynės ir jos istorijos sargyboje, šioje šventėje būsime ir mes: Lietuvos kariuomenės Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai su XIV a. kario ginkluote ir ekipuote, – sakė gen. ltn. Valdas Tutkus. – Trakų salos ir pusiasalio pilys buvo Lietuvos kunigaikštystės valdovų rezidencija. Vienoje jų 1430 metais mirė Vytautas Didysis. Šis valdovas – ne tik legendinis karvedys, bet ir diplomatas, kūręs itin modernų to meto Lietuvos valstybės įvaizdį. Todėl šiandien ši vieta mums simbolizuoja romantišką valstybės galybės, charizmatiškojo valdovo ir piliečių gerovės epochą. Būsima šventė – tai ne tik senoviniai patiekalai, žiūrovų varžybos, riterių kovos. Tai, kad šventė vyks čia, Trakų pusiasalio pilyje, liudija tai, kad mes visi kartu saugome nematerialų viduramžių kultūros paveldą“.

Turnyro metu riterių kovos vyks pogrupiuose, o iš kiekvieno pogrupio į pusfinalį pateks po vieną riterį. Du stipriausi dalyviai susitiks renginio finale ir pats stipriausias, narsiausias bei ištvermingiausias riteris bus iškilmingai apdovanotas specialiu kariuomenės vado prizu.

Turnyro metu svečiai ir žiūrovai galės stebėti įprastą viduramžių laikų gyvenimą: Trakų pilies saloje bus įrengta viduramžiška karinė stovykla, ten riteriai ilsėsis ir ruošis kovoms, stovykloje bus ruošiamas viduramžiškas valgis, tvarkomi ginklai.

Šventės dienomis visi norintieji specialioje viduramžiškoje palapinėje galės susipažinti su XIV a. Lietuvos kario šarvų projektu, o patys smalsiausi – pabandyti užsidėti atkurtą XIV a. lietuvio kario šalmą ar žieduotį. Žiūrovai taip pat galės ne tik apžiūrėti XIV a. drabužius ir ginkluotę, bet ir varžytis šaudymo iš lanko, ieties metimo ir kitose rungtyse. Laimėtojai bus apdovanoti prizais.

Šventės metu taip pat vyks viduramžiškų šokių ir muzikos grupių bei gatvės artistų pasirodymai, įvairūs žaidimai. Šventės kulminacija – šeštadienio vakarinė batalija – medinės pilies šturmas, kurio metu Lietuvos kunigaikštystės pajėgos šturmuos pilyje įsitvirtinusius kryžiuočių ordino karius. Šturmo metu bus pademonstruotos Lietuvos kariuomenės naudota pilių šturmo technika bei būdai.

Vakarinėje batalijoje Lietuvių kariai šarvų ekipuotėje turės ir išskirtine lietuviška atributika – Lietuvos valstybės simboliu Gediminaičių stulpais – pažymėtus skydus bei tunikas. XIV a. Lietuvos kario pėstininko skydas ir tunika buvo atkurti kariuomenės pastangomis.

Šeštadienio vakarą taip pat vyks koncertas, kurio pabaigoje „Viduramžių pasiuntinių“ fakyrai parodys įspūdingą bei mistišką „Ugnies šou“.

Daugiau informacijos tel. +370 650 28100

Informacijos šaltinis: www.kam.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.225.221.130
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.