Aktyvios pramogos

Pasivažinėjimas rogėmis su šunimis – žiemos pramogos 6

Įsivaizduokite: žiema, apsnigtas miškas, o tu skrieji rogėse su šunų kinkiniu. Tylu, tik lekuoja šunys, atokaitoje tviska sniegas. Nors čia ne Aliaska ir jos didžiuliai plotai važiuodamas šunų kinkinių pajusite laisvę ir bendravimo su gamta džiaugsmą.20080109093514217614
Kelionė šunų kinkiniu žavi tuo, kad ji organiškai susilieja su įstabaus grožio Neries regioninio parko apylinkėmis. Šunims patinka čia bėgti. Trumpam sustoja nespėsite atsigerti šiltos arbatos iš termoso bei praryti su savimi pasiimto šokolado kąsnio, o jie jau pradės vizginti uodegas ir mankštintis kojas.

20080109093302574047
Tačiau prieš ramybę šėls šunų sukelta audra. Įspėjame-būsimos kelionės nuojauta(užteks tik jums pasirodyti šunidėje) sukels šių protingų ir tvirto budo šunų lojimą, sąmyšį ir stūgavimą. Toks triukšmas ir sumaištis truks tol, kol kinkysite visus šunis-tiek vedlius, tiek visą kinkinį. Vos bus ištrauktas vadinamasis „sniego inkaras“, visa tai virs nežabota jėga.

Nereikia jų mokyti traukti. Turite juos išmokyti sustoti. Naujai atsiradę šunų varovo įgūdžiai jus skatins lėkti greičiau ir nebijoti staigesnių posūkių. Šūkčiodami nurodymus šunims sukti kairėn arba dešinėn, būtinai pastebėsite, kaip šunys sutrikę žvilgčios sau per petį .Jie labai paklusnūs, bet per šimtą metrų atpažįstą naujoka….
20080109093417779604
Neįmanoma nesižavėti šių šunų jėga, užsidegimu ir geru būdu. Kai skrieji siaurais miškų takais, pajunti kaip pirmasis nevaldomas jėgos proveržis virsta visų šunų bėgimu, o rogių pavažos slysta per gilų girgždantį sniegą.

Į kelionę šunų kinkiniu apsirenkite šilčiausiais drabužiais ir pasiimkite atsarginių. Gal atrodysit lyg begemotas, bet šaltis sugeba prasiskverbti visur.
Patyrus tokį šaltį ir fiziškai padirbėjus, vakare puiku palepinti savo kūną kaimiškoje pirtyje.

20090103205720284897

Jeigu norite pasijusti tikru rogių vežiku iš šiaurės kviečiame pasivažinėti šunų kinkiniais. Tai nepakartojamas ir niekam neprilygstantis nuotykis. Programą rengiame nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio kai oro temperatūra neviršija +10 C. Pramogoje gali dalyvauti 10-15 žmonių grupė. Dalyviai supažindinami su šunimis, jiems rengiamas trumpas rogininko (ang.musher) kursas, vėliau kiekvienas važiuoja su instruktoriumi arba pats. Mūsų šunys tai galingi Aliaskos Malamutai: Šerpa ir Inuk ir 8-šių Sibiro Husky veislės komanda. Šunys visiškai neagresyvūs, o darbas šunų kinkinyje suteikia jiems daug malonumo. Žiema važinėjama su rogėmis, kai nėra sniego su triračiais. Ypač ekstremalių pojūčių galite patirti naktinio pasivažinėjimo metu.

 

Komentarai:

  Gabija

  Viskas čia gerai, šie šunys myli tempimą, ir jiems labai patinka šis darbas. Jie gimė bėgti :) Pati auginu haskį, ir traukiam rogutes :)

  sausio 9, 2014
  vyckus!)

  Labai noreciau paklausti kiek kainuotu 10 zmoniu atrakcija su visais paaiskinimais ir pasibuvimais su suniukais arba panasiai

  rugsėjo 3, 2013
  gedas

  kokia kaina sito malonumo?pvz 4 asmenims?

  vasario 18, 2012
  mynde

  tie suniukai gime ne bute sedet o roges traukt

  lapkričio 4, 2011
  MiLedi

  pramoga atrodo smagi, bet vat suniuku tai gaila..:/

  spalio 23, 2010
  kakas

  labai grazus sunys

  birželio 17, 2010

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.215.16.238
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.