Kaimo turizmas > Alytaus apskritis > Alytaus rajonas

Poilsis gurmanams lietuviškame žvejų kaimelyje 2

Gurmanai-tai  žmonės, kuriems maistas yra daugiau nei pavalgymas. Tai žmonės,kurie vertina maisto kokybę bei skonį. Kuriems maistas net gali apspręsti atostogų vietos pasirinkimą.
Lietuva-ne Prancūzija ir mes galbūt neprisilyginsime prie Provanso, tačiau ir pas mus kaimuose yra vietų, garsėjančių tam tikrais tai vietai būdingais patiekalais.
Štai Dzūkijos žvejų kaimelį Metelius žino visi aplinkiniai miesteliai. Kai organizuojamos vestuves ar bet kokie didesni pobūviai,visi lekia ten užsisakyti rūkytos žuvies. Populiariausi-unguriai, saliavos, karšiai,ešeriai, pagauti ežeruose ,esančiuose vos už kelių kilometrų nuo kaimelio.
O ir ežerai čia garsėja savo dydžiu ir didingu grožiu. Kas Dzūkijoje nežino Dzūkijos jūra vadinamos Dusios,ar daugelio pamėgto dėl vandens skaidrumo Metelių ežero. Buriavimo ir nardymo sportas itin populiarus šiuose ežeruose. Daugelis išsileidžia dviračiais aplink šiuos nuostabius ežerus ir šalia tvyrančius miškus.
Bet šįkart mes ne apie aktyvų poilsį. Šįkart mes apie tuos kurie mėgsta skaniai pavalgyti ir po vakarienes išsitiesti patogiai terasoje stebint saulę,besileidžiančią i ežerą.
Ką Dzūkijos kaimas gali pasiūlyti miestiečiui, kuris ,ko gero, jau ragavęs kinietiškos bei prancūziškos virtuvės ir dairosi ne tik i skanų bet ir  ekologišką bei sveiką maistą.
Dzūkiški varškės sūriai, pienas, varškė, šviežia bei rūkyta žuvis, ekologiškos daržovės, grybai ir uogos iš šalia esančių miškų-štai dėl ko verta atostogauti Dzūkijos žvejų kaime.
Lynas grietinėlės padaže. Voveruškomis pagardinta lydeka. Rūkytas ungurys su alumi. Karšis keptas ant grotelių su bulvėmis….Na, tik vyną teks patiems pasirūpinti, o visa kita galite gauti šviežia ir neperdirbta, čia, autentiškame Dzūkijos žvejų kaime.
Dzūkiškos naminukės?Na šito nepažadėsim…bet…
Ant ežero kranto stovi rožinis namelis, kuris Jus sutiks su geranoriška šeimininke,pasiryžusia rekomenduoti visas slaptas ir tik kaimiečiams žinomas skanėstų įsigijimo vietas.
Jeigu labai stipriai persivalgysite užkursime Jums pirtį, po kurios įšoksite į ežerą ir sunkumo kaip nebūta.
Internetinis puslapis:

Kainos priklauso nuo laikotarpio trukmės,kurį planuojate apsistoti. Paprastai savaites dienai skaičiuojame nuo 20 lt žmogui, savaitgaliui- 50 lt. Apsistojant ilgesniam laikui dar darome nuolaidas. Skambinkite,teiraukitės.

Komentarai:

  Pastaba

  Jei atidziai skaitet, tai yra ideta nuoroda tekste, kur galite surasti jus dominancia informacija...

  spalio 28, 2010
  Kristina

  labai jau gražiai ir patraukliai aprašyta,tik kaip susisiekti ir užsisakyti,nėra jokių kontaktų,telefono nr.

  rugpjūčio 31, 2010

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.238.116.201
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.