Lankytinos vietos

Prienų rajonas 0

Prienų rajonas vienas iš 6 Kauno apskrities rajonų, jis užima pietinę apskrities dalį, išsidėstęs abipus Nemuno. Pagal savo geografinę padėtį Prienai ir didžiulė Nemuno vidurupio atkarpa yra pačiame rajono centre. Nemunas vingiuodamas sukuria nepakartojamus gamtos vaizdus. Dėl tokių įspūdingų vaizdų šis rajonas ir išsiskiria iš kitų Lietuvos rajonų ir pelno sau didžiausią šlovę.
Aukščiausia Lietuvos eglė (skersmuo 85 mm aukštis 45 m) auga Prienų miškų urėdijos Prienų girininkijos 90 kvartale. Eglė dailiai nuaugusi, spėjama, jog jos amžius siekia net 300 metų. 1971 m ji buvo paskelbta gamtos paminklu. Gaila, bet pastebėta , kad eglės viršūnė pradeda džiūti.

Balbieriškio mineralinė versmė
Balbieriškio apylinkėse trykšta mineralinė versmė, tiesa ji nėra labai didelė. Trykšta ji dešniajame Peraškės upės krante, apie 200 m nuo upės žiočių. 1990 metais ši versmė buvo paskelbta gamtos paminklu.

Stakliškių mineraliniai šaltiniai
Stakliškių apylinkėje, Žinkos kaime, netoli Gojaus miško, pievoje. Šaltiniai srūvą į Obeltės upelį. Vanduo geriamas, primena Birštono mineralinį vandenį. 1964 m šis šaltinis paskelbtas gamtos paminklu.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.238.116.201
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.