Lankytinos vietos

Raudonės pilis 0

raudones-pilis-2Raudonės pilis pastatyta XVI a. IV ketvirtyje, rekonstruota XVII a. pab., 1810 -1822 m., 1861 – 1877 m., 1968 m. Iki XVI a. pr. Raudonė buvo karališkasis dvaras. XVI a., dvaras pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Vėliau dvarą valdė pirklys Jeronimas Kristupas Kirštenšteinas, XVIII a. penktame dešimtmenyje Raudonės pilis atiteko Kirštenšteinų giminaičiams Olendskiams. 1861 -1877 m. pilį pagal savo poreikius į noegotikinio stiliaus rūmus su bokštu pietiniame pastato sparne pagal architekto L. C. Anikino projektą rekonstravo grafo Zubovo dukra Sofija Kaisarova.

Per I Pasaulinį karą Raudonės pilį labai nuniokojo vokiečiai: buvo išgrobstyti arba sunaikinti paveikslai, biblioteka ir kitos vertybės. 1934 m. pilis buvo parduota varžytinėse. Visuomenei pradėjus protestuoti, perleista Lietuvos bankui. Šiuo metu Raudonės pilyje įsikūrusi Raudonės pagrindinė mokykla. Turistams siūloma pasikelti į 33,5 m. aukščio pilies bokštą, iš kurio atsiveria nuostabi ponorama.
raudones-pilis-13
Šiaurinėje Raudonės pilies pusėje išlikęs mūrinis pilaitės pavidalo malūnas, statytas 1877 m. Šis pastatas statytas ne malūnui, o dvaro ūkio reikalams – tarnų gyvenamosioms patalpoms. Po I Pasaulinio karo jame buvo gyvenama, kai kuriose patalpose pilami javai. Malūnas šiame pastate įrengtas tik 1923 m.

Pilies parkas

Greta pilies yra Raudonės parkas (26,8 ha; pradėtas kurti XVI a. pabaigoje), vandens malūnas, gamtos paminklas – Gedimino ažuolas, kuris, deja, dabar jau nebežaliuoja. Po šiuo ąžuolu, pasak legendų, yra pietavęs Didysis Lietuvos kunigaikštis Gediminas. Tai vienas seniausių ąžuolų Europoje. Dabar šiame parke driekiasi dvi mažalapių liepų ir paprastųjų eglių alėjos. Stūkso apie 200 metų kaštonas, kurio skersmuo siekia 1,4 metro. Auga čia ir retų medžių, tokių kaip sidabrinis kėnis, kedrinė pušis ar pilkasis riešutmedis, taip pat pamatysite liepą su devyniais kamienais. Parke stovi paminklas Raudonajai Armijai.

Pilyje įsikūrusi Raudonės pagrindinė mokykla. Turizmo sezono metu lankytojai leidžiami į pilies bokštą, nuo kurio atsiveria plati apylinkių panorama. Kasmet paskutinį gegužės savaitgalį Raudonės pilies teritorijoje ir prieigose vyksta šventė visai šeimai „Panemunių žiedai“.

Netoli pilies yra Beždžionkalnio, Draugystės kalno, Šiaulių aikštės, Meilės kalno poilsiavietės.

Informacija kontaktams
Raudonė,
Jurbarko r., Lietuva
Tel. 8 477 45445.
Raudonės seniūnija: tel. 824845323 arba 824845456

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.