Lankytinos vietos

Reškutėnų muziejus 2

Reškutėnuose įsikūręs Nalšios visuomeninio muziejaus filialas, kuriame sukaupti eksponatai, susiję su krašto istorija.

Muziejus pradėtas kurti 1974 m. Reškutėnų pradinės lietuviškos mokyklos mokytojas Izidorius Kazakevičius mokyklai priklausančiame pastate įrengė pirmąją ekspoziciją. Pradžioje muziejus užėmė 3 kambarius, vėliau, 1977 m. prisidėjo dar trys, o vėliau, išnaudojus visą pastatą, I. Kazakevičius muziejui pritaikė ir greta esančią malkinę.

1994 m. muziejus prasiplėtė, pridėjus naują archeologinių radinių bei Reškutėnų parapijos audėjų išaustų audinių ekspozicijas. 1998 m. pradėjo veikti sakralinė bažnytinių rūbų ir reikmenų paroda. 2001 m. atidaryta mažoji paveikslų galerija, o 2003 m. – senųjų amatų ekspozicija. Ji veikia mokyklos patalpose, kur yra ir audimo staklės.

2004 m. muziejuje buvo saugoma virš 2000 eksponatų. Čia eksponuojami įvairių laikų lietuviški leidiniai, krašto žmonių prisiminimai, istorijos, muzikos instrumentai, senieji namų apyvokos ir darbo rakandai, archeologiniai radiniai, įvairių akmenų, paveikslų, audinių, pinigų, vaistažolių, nuotraukų kolekcijos ir kt.

Yra ir keistų eksponatų – meteorito gabalas, senovinis pergamentas su hebrajišku tekstu, medinis Napoleono armijos patrankos ratas, netoliese nukritusio lėktuvo nuolaužos…

Muziejus yra Švenčionių rajone, Reškutėnuose.

Komentarai:

  Šarūnas

  Koks nuoširdus komentaras, Inga :-). Man taip pat patinka Reškutėnai. Jauki, miela, bažnytėlė, kurios viduje dar nesilankiau. Reškutėnų apylinkių muziejus, įkurtas Izidoriaus Kazakevičiaus. Apsilankymas jame taip pat dar tik laukia. Džiaugiuosi nauja gamtos klase, kurioje teko apsilankyti, tai p pat dirbančia švietėja krašte Sigute.. Pats esu kaltanėniškis, tačiau sužavėtas apylinkių grožiu... Lietuva Brangi Tėvyne, Tu Esi verta nuoširdžių žmonių ir Laisvės. Likite Sveiki ir Laimingi, krašto svečiai ir tėvynainiai.

  kovo 14, 2013
  Inga

  Brangiausia sirdziai vieta pasaulyje, visi vaikystes prisiminimai ten...tikiuosi dar kada nors prisiliesti prie sio krasto

  birželio 3, 2010

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.234.244.181
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.