Lankytinos vietos

Rojus 0

Ar manote, kad Rojus egzistuoja tik Biblijos pasakojimuose? Tada turbūt nustebtumėte pamatę kelio ženklą su nuoroda, kad iki Rojaus – 3 km. Tai ne miražas, vieta tokiu egzotišku pavadinimu iš tikro egzistuoja.

Viename ežeringiausių Lietuvos kraštų, Ignalinos rajone, kalvomis ir slėniais išraižytose Dūkšto miestelio apylinkėse žaliuojančių medžių pavėsyje skendi Rojaus kaimelis.

Rojų įkūrė tuo metu žymiausias Lietuvos sodininkas pomologas, Peterburgo miškų instituto profesorius Adomas Hrebnickis ( 1858 – 1941). Jis tyrinėjo obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų veisles. 14 ha sode buvo surinkta didžiulė vaismedžių kolekcija – iš viso 1197 veislės.

Jo surastos obuolių veislės išplito net už Lietuvos ribų. Pasakojama, kad pamatęs šią vietovę (kai dar nebuvo įkurtas sodas), vienas A. Hrebnickio draugas pasakė, kad čia tikra velnynė, o žymusis sodininkas pagautas įkvėpimo atkirto, kad čia tikras rojus. Taip ir prigijo šis pavadinimas.

Įveisęs sodą, A. Hrebnickis čia pasistatė vasarnamį, kuris 1961 m. tapo muziejumi. Čia saugomi jo moksliniai darbai, namų apyvokos daiktai, dukters tapyti paveikslai. Nors dabar Rojus jau nesididžiuoja daugybe obelų veislių, tačiau čia vis dar kvepia obelys, apsipylusios baltais žiedais, visa sodybos aplinka alsuoja paslaptim.

Komentaras

„Kai įžengiau į tą žalumoje skendintį sodą, mane iškart pakerėjo švelni tyla, užliūliuliuojanti saldžiu bičių dūzgimu. Oras prsisipildęs prislopinto paukščių čiulbesio, senos eglės lėtai siūbuoja vėjyje, saulės kaitra čia virsta malonia auksaspalve šiluma, akmenukai ant kelio blizga kaip rasos lašai. Sodyboje telkšo keletas tvenkinių. Kurkia varlės. Pamaniau, kad aš pačiam tikriausiam rojuje, tik čia dar geriau – galima ragauti visus obuolius. Et, gaila, kad dar ne obuolių metas…“

Rojaus k., Ignalinos r., LT 30265
Tel. 370 386 45472.
Mob. tel. 370 671 16499

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.234.244.181
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.