Lankytinos vietos > Kaunas

Septintasis fortas 1

VII FORTAS Pastatytas 1889m., Eiguliuose. Tai viena iš didelių žydų žudynių vietų Lietuvoje (buvo nužudyta apie 3000 žydų).
Netaisyklingos keturkampės struktūros forto teritorija dalinai apaugusi medžiais, kurie daugiausiai yra neišvaizdūs ir chaotiški, slepia reljefo formas. Ten kur išlikusi žolės danga matosi išraiškingas gynybinių pastatų ir pylimų reljefas (kareivinių pastato formuojamas pylimas – ypač svarbus kraštovaizdžio akcentas). Neigiamą įtaka vaidina sovietmečiu forto teritorijoje pastatyti menkaverčiai pastatai. Aplinkinė teritorija intensyviai urbanizuota, apstatyta sodybiniais namais, pietinėje pusėje išaugęs pramoninis kompleksas, vakarinėje pusėje nutiesta judri automagistralė (Sukilėlių prospektas).

Lygiagrečiai judrios gatvės einantis gynybinis griovys su raudonų plytų siena ir želdinių masyvais – svarbus kraštovaizdžio akcentas. Urbanizuotoje aplinkoje forto teritorija vizualiai vaidina miesto sodo vaidmenį (gaila, tačiau tai nesutampa su funkciniu teritorijos panaudojimu). Forto priklausomybė ir funkcinis panaudojimas matosi tiek nuo privažiavimo, tiek nuo Sukilėlių prospekto. Apžvalgos bokštelis kraštovaizdyje konkuruoja su aukštais pramoniniais kaminais, tačiau nedominuoja ir neigiamos įtakos beveik neturi. Svarbus akcentas – išraiškingi gerai išlikusio reljefo fragmentai matomi nuo Sukilėlių prospekto. Pagal perimetrą ilgainiui susiformavusios gatvės turėjo didelę įtaką rajono planinės struktūros susiformavimui.
Aplink fortą pristatyta gyvenamųjų namų, tačiau fortas taip gerai išsilaikęs, kad jame iki šiol liko mūsų kariuomenė. Įeiti ir fotografuoti draudžiama.

Daugiau informacijos: http://tvirtove.kaunas.lt/

Komentarai:

    kalabacharka

    taip taip,labai akylai jie ten saugo :D mes ejom ejom ir nepastebejom jokios apsaugos,prisifotkinom, prisidurniavom,o kai sugalvojom iseit pro centrinius vartus,tai mus pagaliau pamate "kariuomene" is dvieju sunu ir vieno dvidesimtmecio ciuvako su sortais ir kareiviska maike is maximos :DDD

    liepos 20, 2008

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.211.26.178
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.