Lankytinos vietos > Kaunas

Sitkūnų radijo stotis 0

Sitkūnų radijo stotis, pradėjusi veikti 1939 m., yra Kauno rajone, Sitkūnuose, yra įsikūrusi didelėje gražiai tvarkomoje teritorijoje. Viduje yra parkas, kuriame auga aukštos,tvarkingai susodintos tujos. Čia yra ir paminklų, baseinėlių.

Kiekvienais metais sausio 13 dieną Sitkūnų radijo stoties parke vakare vyksta Laisvės gynėjų dienos minėjimas, kuriame neretai dalyvauja ir Kauno miesto meras. Apie minėjimo laiką ir programą sprendžia vietos seniūnija.

Radijo stoties teritorijoje yra R. Poškaus stogastulpis, kuris skirtas 1991 m. sausio įvykiams atminti. 1991 –ųjų sausį Sitkūnų radijo ir televizijos centro stotį taip pat saugojo žmonės. Nutraukus Vilniaus radijo ir televizijos stoties transliaciją 1991 sausio 13 dieną 2 val. iš Sitkūnų radijo stoties buvo pradėta transliuoti informacija apie tos dienos įvykius ne tik visai Lietuvai, bet ir pasauliui, kuris turėjo galimybę būti informuotas apie Sovietų armijos veiksmus Lietuvoje. Tuo metu spaudoje žmonės buvo raginami iš artimiausių miestų, tokių kaip Kaišiadorys, Kėdainiai, Jonava budėti prie Sitkūnų radijo stoties.
Viduje radijo stoties pastato yra įkurtas mažas muziejus, menantis sausio 13 –osios įvykius. Taip pat čia galima rasti ir senovinių prietaisų ar nuotraukų bei darbuotojų prisiminimų apie sausio įvykius. Viena iš įdomesnių fotografijų – kaip atrodė Vilnius- Klaipėda autostrada. Tuo metu tai buvo paprastas dulkėtas vieškelis su medinėmis kelio nuorodomis. Muziejuje išsaugota ir patalpa su autentiška įranga, iš kurios buvo transliuojami sausio 13 įvykiai.
Šiuo metu radijo stotis priklauso AB „Lietuvos radijo ir televizijos centrui“ ir transliuoja vidurinėmis bangomis specialiai užsakytą programą. Dažniausias užsakovas – Baltarusija, neretai išgirsite rusišką muziką.
Sitkūnų radijo stoties viršininko kontaktai: 864030690
Straipsnio autorė – Daiva Lukoševičiūtė

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.215.16.238
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.