Lankytinos vietos

Šventaduobė 2

sventaduobeAkmeniniai laiptai veda prie Didžiupo upelio slėnyje įrengtos koplytėlės. Šią vietą žmonės vadina Šventaduobe.
Legenda pasakoja, kad kažkada Nemunu plaukė Marijos paveikslas. Piemenys jį pagavo ir atnešė į bažnyčią. Iš bažnyčios paveikslas pradingo, o žmonės jį rado prie šaltinio nedidelio upelio krante. Paveikslą vėl ir vėl nešė į bažnyčią, bet ir čia paveikslas dingdavo ir atsirasdavo vis prie to paties šaltinėlio. Tada žmonės nutarė toje vietoje pastatyti koplytėlę su altorėliu ir palikti ten paveikslą. Pirmasis altorėlis ir koplytėlė buvo mediniai, pastatyti XIX a. Šie greitai supuvo, todėl apie 1927 – 1928 m. Plokščių ūkininko P. Rimkaus rūpesčiu Šventaduobė buvo atnaujinta. Iš akmenų išmūrytas altorėlis ir siena.Šalia trykštančio šaltinio vanduo, anot plokštiečių, turi stebuklingą gydomąją galią. Parcinkulio atlaidų metu čia laikomos šv. mišios. Čia taip pat vyksta giesmių ir poezijos popietės.

Šventaduobė yra Šakių rajone, Plokščių gyvenvietėje.

Komentarai:

  indre

  buvom, patiko. patariam apsilankyti. Idomus pats kelias iki koplyteles, kur ant mediniu stulpu nupasakotas padavimas.eini nuo stulpo prie stulpo ir skaitai vietos istorija.

  rugpjūčio 18, 2010
  Justė

  http://www.tpl.lt/vaiguvos-upelis-gatve/#comments :)

  birželio 9, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.214.184.223
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.