Lankytinos vietos

Trakų pilis 6

Pilis įkurta Galvės ežero saloje. Į ją veda medinis tiltas, kurio ilgis apie 300 metrų.

Pilies kompleksas yra gotikinio stiliaus ir labai unikalus, nes užima visą salą. Tai atspindi viduramžių laikotarpio statybos meistrų sugebėjimus.

Dar vienas labai įdomus pilies bruožas yra tas, kad pilies statybai net 45% naudoti paprastieji Lietuvos laukų pilkieji akmenys. Tik pilies viršaus statybai naudotos plytos.

Manoma, kad ši pilis, viena iš pirmųjų, galėjusi turėti centrinį šildymą, kuris apšildtdavo grindis, nes iš virtuvės eidavę garai specialiais išvedžiojimais.

Viena iš įdomesnių pilies savybių – valdovas, ištikus nelaimei, galėjo pabėgti iš pilies vandeniu net 12 km, nes ežerai sujungti kanalais.

Dabar pilis atstatyta ir yra vienas populiariausių Lietuvoje turistų lankomų objektų; pilyje vyksta įvairios šventės, veikia archeologinė ir istorinė ekspozicijos.

Informacija kontaktams
Kęstučio g. 4,
Trakai, Lietuva
Tel. 8 528 53941
El. paštas: info@trakaimuziejus.lt
Svetainė: www.trakaimuziejus.lt

Komentarai:

  Vertybe Lietuvos

  Tikra Lietuvos istorine vertybe! su naujausiom muziejinem technologijom, buvau skirtingais laikmeciais 8 ir 36 metu amziaus, noreciau dar...

  30 spalio, 2021
  Danute

  ZIAURIAI GRAZU,LABAI PATIKO,NET NEPAJUTAU KAIP DIENA PRABEGO.

  1 liepos, 2012
  saulius

  861778571 Akmuo nuo seno dominavo musu aplinkoje,siltai atrodantys jo darbai suteike autentiskumo ir ilgaamziskumo daugeliui statyniu visame pasaulyje, Tiesa nedaug valstybiu ar provinciju gali pasigirti tuo kazkada neprabangiu,bet dabar vis retesniu gamtos kunu,apie jo ilgaamziskuma ir tvirtuma manau kalbeti nereikia,visi zino kad jis buvo naudojamas bent nuo 2000m.p.m.e.

  9 vasario, 2012
  saulius

  15 metu dirbam su akmeniu,Akmens muru ir grindiniu,visada ieskodami ekonomiskiausio jum sprendimo, Daznai uzsakovu uzgaidos neatitnka realybes ar ykainiu uz darba,bet mes stegiames patenkinti jusu poreikius, Kaip iprasta darbai yra daromi su indvidualios veiklos patentais, bet per nemaza.manyciau darbu laika,igijome brandzios patirties,kuria galime pasidalinti su jumis,

  9 vasario, 2012
  Justas

  Nepaprasto grozio pilis paliko dideli ispūdį.

  28 liepos, 2011
  Viktorija

  Labai ispudinaga, nuostabiai grazi pilis siulau visiems ja aplankyti,nes pati ne karta buvau tiktai nepasigailesite!!

  19 vasario, 2010

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 44.192.52.167
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.