Lankytinos vietos

Vandens maršrutas: Kelionė Nevėžiu plokščiadugniais laiveliais 0

Norintiems praskaidrinti savo kasdienybę ir pasisemti geros energijos siūlome naują pramogą – kelionę plokščiadugniais laiveliais Nevėžio upe.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 30 km. 

Maršruto trukmė

Apie  4-5val.

Orientacinė degalų kaina

Orientacinė lankomų objektų kaina

RAUDONDVARIS

Kelionės, kurios  trukmė – 4-5 val. metu grožėsitės istoriniais architektūros perlais bei jus supančia Nevėžio kraštovaizdžio draustinio žaluma – pamatysite tris Kauno rajono grožybes – Raudondvario dvarą – renesanso architektūros paminklą, Kačiūniškių bei Žemaitkiemio dvarų sodybas. Kelionės pradžia – mažųjų laivų prieplauka Raudondvaryje.

A. RAUDONDVARIO DVARAS

 28-Raudondvario-dvaras-01

Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas.
Dvaras stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos, 9 km. nuo Kauno Jurbarko kryptimi. Raudondvario ansamblio pagrindinis pastatas – XVII a. antrosios pusės pilis–rūmai su bokštu. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį.

E. ŠV. KŪDIKĖLIO JĖZAUS TERESĖS BAŽNYČIA

 nemuno_kelias_21_20110215_1098177399

Tai istoristinio stiliaus pastatas turintis neoklasicizmo bei neobaroko bruožų. Šoniniame altoriuje yra italų skulptoriaus I. Pampalonio sukurti Vandos Tiškevičienės ir jos sūnaus Mykolo Tiškevičiaus, anūko žmonos Elzbietos Klaros Bankroft-Tiškevičienės antkapiniai paminklai. Prie senosios bažnyčios buvusiame Tiškevičių mauzoliejuje buvo palaidotas ir pats bažnyčios fundatorius Benediktas Emanuelis Tiškevičius, išliko tik jo paminklo postamentas su užrašu. Mauzoliejus neišliko, grafų šeimos amžinojo poilsio vieta yra bažnyčios šventoriuje.

G. KAČIŪNIŠKIŲ DVARO SODYBA

 Kaciuniskiu-dvaras

Šiuo metu yra išlikę rūmai, tarnų namas, svirnas. Dvaro sodyba įtraukta į Kultūros vertybių registrą. Dvare yra 5 butai, dar du įrengti sovietmečiu šalia pastatytame name. Deja, bet pastatas virtęs kaimo daugiabučiu su neįteisintais būstais.

G. ŽEMATKIEMIO DVARO SODYBA

 2003_Zemaitkiemio_dvaras_2_(347)

Dvarą prie Babtyno kaimo XVI a. įkūrė Šiukštos. Vėliau dvaras priklausė Andriui Vilimavičiui ir Jokūbui Sauginavičiui.  Nuo 1697 m. visą šimtmetį dvarą valdė Prozorai. Iki jų valdymo pirmieji dvaro rūmai ir kiti pastatai buvo mediniai, laikui bėgant ne kartą rekonstruoti ir perstatyti. Tik valdant Prozorams, maždaug nuo 1730 m., prasidėjo mūrinių statinių epocha.  Babtynas tapo reprezentaciniu dvaru. Rūmai buvo didingi, su dviejų aukštų frontonu, balkonais antrame aukšte, 28 kambariais ir gynybiniu bokštu.

G. JUOZAPO LIEKIO SODYBA – TECHNIKOS MUZIEJUS

 liekio_sodyba_2

Čia galėsite ne tik pailsėti ir užkasti, bet ir apžiūrėti ekspoziciją, supažindinančią  su protėvių amatais, tradicijomis, papročiais. Maloniai nustebins ir ne vienam sužadins smalsumą, į kilusius klausimus Jums atsakys ir plačiau papasakos patyręs konstruktorius ir muziejaus administratorius Juozapas Liekis su žmona Vanda, kurie suderino savo darbą su pomėgiais, kurie dalijasi savo idėjomis kartu puoselėdami tradicijas, parodydami šiuolaikinių įrenginių pirmtakus, sugretinę šiuolaikinę visuomenę su praeitimi.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

KELIONĖ PLOKŠČIADUGNIAIS LAIVELIAIS

Tel. +37067340648

Plaukimo datą būtina derinti su laivelių kapitonu A. Unikausku,  daugiau informacijos internetinėje svetainėje: www.vilkijosvaltine.lt

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 52.14.85.76
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.