Lankytinos vietos

Ventės ragas 5

ventes-rago-svyturys1Ventės ragas yra labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Jo smaigalyje daugiau nei šimtą metų (1863 m.) veikia švyturys. Laivams ir sieliams ši vieta buvo ypač pavojinga. Kol nebuvo iškastas Karaliaus Vilhelmo kanalas, sujungęs Nemuną su Klaipėda, čia suduždavo daug laivų. Pro Ventės Ragą praeina didysis paukščių migracijos kelias. Kai kada per vieną dieną čia praskrenda 100–200 tūkst. paukščių. 1929 m. Ventės rage prof. Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį. Tuo laiku Lietuva dar neturėjo lietuviškų žiedų, juos gaudavo iš Kuršių nerijoje įsikūrusios pirmosios pasaulyje ornitologinės stoties „Die Vogelwartw Rossiten“ (įkurta 1902 m.). 1931 m. pradėta žieduoti lietuviškais žiedais su įrašu „Lithuania“. 1929– 1999 m. Ventės Rago ornitologinė stotis apžiedavo ~ 1,4 mln. paukščių, daugiau kaip 200 rūšių. Pagauta daugiau kaip 1000 paukščių su Suomijos, Švedijos, Rusijos, Estijos, Vokietijos, Italijos ir kt. šalių žiedais. Nuo 1974 m. ornitologiniai stočiai vadovauja L. Jezerskas. Čia septyniose gaudyklėse sugauti ir sužieduoti paukščiai vėliau aptinkami Irane, Egipte ir net Pietų Afrikos Respublikoje.

Ventės rago ornitologinėje stotyje veikia muziejus. 1999 m. Ventėje surengtas trumpametražių filmų festivalis „Tinklai“. Filmų festivalis rengiamas kasmet.

ventes-rago-molasVentės rago praeitis apipinta legendomis ir tikrais įvykiais. 1360 m. Kryžiuočių ordinas pastatė Ventėje pilį, kuri saugojo vandens kelią Nemunu. Tačiau pilis buvo paplauta Kuršių marių bangų ir nugriuvo į vandenį. Tačiau ir po vandeniu Ventės pilis liko garsi, pažymėta ne viename sename žemėlapyje.Ventės rago smaigalyje stovi švyturys.

Ventės rago švyturys
Lietuvoje yra septyni švyturiai, Ventės rago švyturys pastatytas 1863 m. Tai marių švyturys. Iš pradžių pastatytas medinis švyturys, 1860 m. imtas statyti mūrinis. 11 m aukščio, atstumas iki marių – 30 m, signalas matomas iš 3,5 km. Švyturys yra technikos paminklas. Siekiant apsaugoti švyturį, 1860 m. Ventės Rago smaigalys buvo išgrįstas akmenimis. Dabartinis mūrinis švyturys pavaldus Ventės Rago ornitologinei stočiai. Į švyturį lipama senais geležiniais laiptais, išdabintais šlyžiniais ornamentais. Signalinė lempa vakare automatiškai užsidega, ryte prašvitus – užgęsta. Tam naudojami šarminiai akumuliatoriai su pastoviu pakrovikliu. Ventės Rago švyturys – technikos paminklas. Objektas svarbus ir kaip efektinga regykla, nuo kurios atsiveria Kuršių marios, matosi Kuršių nerija, Rusnės sala.

Komentarai:

    jonas

    Tai gal jau sutvarkytas "laukinis" tualetas? Norejome atvaziuot , bet vel jums bus geda.

    rugpjūčio 22, 2014
    Laima

    Buvome sekmadieni Ventes rage. Gamta tikrai labai grazi, verta pamatyti. Daug turistu is Vokietijos ir Lenkijos. Bet kokia geda pasidare, kai prireike nueiti i tualeta. Tokio siaubo seniai nebuvau maciusi. Oi kaip dar mums toli iki europinio serviso !!!

    liepos 19, 2011
    Loreta

    Ten labai grazu tkrai siulau aplankyti, o siap nuo ventes rago iki Minges yra apie 8kilometrai, tai gan toli :)

    lapkričio 19, 2010
    Ričardas

    Ar galima tiesiai nueiti pesti nuo vent4s rago iki Ming4s kaimo ir kiek tai km

    birželio 10, 2010
    Vita

    verta nuvykti, o ypac kai silta ir sauleta. tai nuostabi vieta. atsiveria nuostabus vaizdai i marias, matosi net neringos bei nidos krantai. yra keletas restoranu bei poilsiavieciu, kempingas ir pan. o ankstyva pavasari, kai parskrenda pauksciai, imanoma pamatyti gausybe ju ivairove.

    rugsėjo 6, 2009

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 13.59.82.167
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.