Lankytinos vietos

Vorutos (Šeimyniškėlių) piliakalnis 0

Vorutos piliakalnis – XIIIa. stovėjusi karaliaus Mindaugo pilis, siejama su pirmąja Lietuvos valstybės sostine Voruta. Tai vienas didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos piliakalnių, landšaftinis istorinis draustinis.Piliakalnį supa 2 gilūs slėniai, kuriais teka Vorelio ir Volupio upokšniai. 1990-1993m. archeologiniai tyrimai leidžia teigti, kad čia stovėjusi stipri XIIIa. medinė pilis.Piliakalnio papėdėje pastatytas koplytstulpis, skirtas Lietuvos karaliui Mindaugui (aut.J.Tvardauskas).

Susipažinsite su buvusios Šeimyniškėlių (Vorutos) pilies – vienos didžiausių medinių pilių Rytų Europoje – istorija, apžiūrė-site pilies maketą, archeologinių radinių pavyzdžius. Galėsite išmėginti akies taiklumą ir rankų stiprumą šaudydami iš lankų, mėtydami ietį.
Jūsų laukiame vieninteliame Lietuvoje mediniame apžvalgos bokšte. Tikimės, kad čia apsilankę ir sužinoję apie senovės lietuvių papročius, gyvenseną, drabužius bei papuošalus, išbandę karybos meną, Jūs pajusite XIII a. pilies gyventojų dvasią…

Bilieto kaina:
šaudymas iš lanko – 1 Lt.
edukacinė ekskursija (pasakojimas, užduotys, eksponatų apžiūrėjimas, rungtys, šaudymas iš lanko ir pan.) – 2 Lt.

Dėl edukacinės ekskursijos prašome tartis iš anksto su Asta Ražanskiene, tel. (8~38) 52 922,
8 610 00 421

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.238.116.201
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.