Lankytinos vietos

Žvejybos muziejus Mindūnuose 1

Muziejuje sukaupta daugybė senųjų ir dabartinių žvejybos įrankių, šimtmečio senumo luotai, varžos, bučiai, tinklai, žeberklai, harpūnai, povandeniniai šautuvai, elektros žūklės aparatai ir kt. eksponatai.
Dauguma eksponatų surinkta iš Mindūnų seniūnijos.

Seniausias muziejaus eksponatas yra luotas, ištrauktas iš Tramio ežero. Jis išskobtas iš storo medžio kamieno. Iš to paties ežero atgabenta ir senovinė eldija.
Eksponuojami senoviniai žibintai tinkavimui ir luokėjimui.
Gausu įvairių varžų: pintų iš vytelių, balanėlių, metalinių tinklų.
Eksponuojami linai ir kanapių pluoštas – pagrindinė žaliava tinklams megzti. Greta ir visi prietaisai: mintuvai, brauktuvės, šepečiai, verpimo ratelis, bezmėnai… Viskas, kas reikalinga tinklams. Yra muziejuje ir senovinis 3 dalių tinklaitis (trisienis) – iš lininių siūlų. Visos smulkios žuvys pasprunka, o didžiosios užstringa.
Eksponuojamos beržo tošies plūdės puikiai pakeldavo tinklaičius aukštyn, o pavasariukai būdavo ir akmeniniai, ir iš vamzdelių.
Čia galima pamatyti namuose gamintas blizges ir formeles joms gaminti, arklio ašutų valą, senovinį spiningą, senąjį ungurių gaudymo prietaisą (šniūrą), automatines meškeres ir daugybę kitų eksponatų.

Muziejų galima aplankyti iš anksto susitarus telefonu.

Adresas

Mindūnai, LT-33202, Molėtų raj.
Muziejus įsikūręs devintajame kelio Molėtai-Ignalina kilometre.
Tel. (8-687) 01795.

Komentarai:

    Tomas

    Teko pabūvoti žiemos šventėje prieš daugiau nei metus Mindūnuose- paliko labai gerą įspūdį. Nesitikėjau, kad gali tokioje palyginus atokioje ir vasaros pramogoms pritaikytoje vietovėje (Molėtų rajonas yra rajonas vasarai) gali būti tiek daug žmonių! Surinkta įdomi ir didelė ekspozicija, patiko tiek mums, tiek vaikams. Teko šią vasarą apsilankyti ir vasaros šventėje- taip pat tik geri atsiliepimai! Mindūnų apylinkėse nemažai gražių vietų, tikrai siūlau apsilankyti, tuo pačiu rekomenduoju sustoti ir muziejuje, nepasigailėsit!

    lapkričio 9, 2015

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.233.221.90
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.