Kelionių maršrutai > Pėsčiųjų maršrutai

Kelionės maršrutas pėsčiomis – Užupio respublika 0

Respublika respublikoje. Kviečiame pasivaikščiojimui po žavingąją užupio respubliką

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie  1.2 km.

Maršruto trukmė

Apie  15-20min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orentacinė degalų kaina

Orentacinė lankomų objektų kaina

UŽUPIS

Svajojate pamatyti Paryžiaus Monmartrą ar Kopenhagos Kristianiją? Gal pirmiausia apsilankykite Lietuviškoje šių pasakiškų kampelių versijoje. Užupis – tai vienas seniausių Vilniaus rajonų. Žinių apie šią miesto teritoriją istoriniuose šaltiniuose randama jau XVI amžiuje. Senovėje čia sparnais mojo daugybė malūnų ir buvo vargingųjų priemiestis, kur daugiausia gyveno amatininkai, o vienu metu netoliese buvo įsikūręs viešnamių kvartalas. Sovietmečio laikais Užupis buvo labai apleistas ir pelnė vieno pavojingiausių Vilniaus rajonų reputaciją. Dėl pigių namelių bėgant laikui, šį rajoną pamėgo menininkai, kuriems buvo patogu iš čia greitai pasiekti greta esančią Dailės akademija. Šiuo metu Užupis vadinamas prestižiškiausiu ir geriausiu Vilniaus rajonų. Tai tikra respublika turinti savo konstituciją, prezidentą – režisierių Romą Lileikį, dvi bažnyčias bei vyskupą, septynis tiltus  ir svarbiausia respublikos globėja  – Užupio angelą.

A. UŽUPIO ANGELAS

 uzupio angelas

Į pagrindinę Užupio aikštę 2001 metais “nutūpė“ angelo sargo skulptūra. Skulptoriaus Romo Vilčiausko ir architekto Algirdo Umbraso sukurtas angelas pastatytas ant 8,5 m. aukščio kolonos. Skulptūra pagaminta iš žalvario ir bronzos. O šalia jo atkurta viena iš dviejų seniau čia stovėjusių senovinio pavyzdžio ketaus vandens kolonėlių.

B. UNDINĖLĖ

 Undinele1

Užupio pavadinimas tai užkoduota esmė – vieta už upės. Vilnelė, – neatskiriama Užupio dalis. Taigi Užupis turi dar vieną labai taiklų simbolį – bronzinę undinėlę. Tai vadinamoji Užupio mergele. Romas Vilčiauskas – skulptūros autorius –  Undinėlę pasodino Vilnios krantinėje įrengtoje nišoje. Tikima, kad būtent ji ir vilioja į Užupį žmones iš viso pasaulio. O tie, kurie neatsispiria jos kerams, pasilieka Užupyje amžinai.

C. SV. BALTRAMIEJAUS BAŽNYČIA

 baltramiejaus baznycia

Kūryba  – neatsiejama nuo dvasiškumo. Užupis turi ypač jaukią bažnytėlę besislepiančia už žaviausių užupio namelių. Tik pastatytą bažnyčią karo su Maskva metais sunaikino gaisras. 1778 m. pagal architekto Martyno Knakfuso projektą vienuoliai pastatė oratoriją, kuri tėvo Augustino Stodolniko rūpesčiu 1823-1824 m. buvo perstatyta į bažnyčią. Ši bažnyčia išliko iki mūsų dienų. 1949 m. bažnyčia uždaryta. Tarybų valdžios metais čia buvo įrengtos skulptorių dirbtuvės. 1997 m. Šv. Baltramiejaus bažnyčia perduota Vilniaus baltarusių katalikų bendruomenei

D. GALERA

 SONY DSC

Užupio meno inkubatorius – vienas pirmų Europoje meno inkubatorių. Analogų neturinčios struktūros – Užupio respublikos centrinė dalis, kur vyksta pastovi socialinė, meninė integracija ir inkubavimas. Veikla, prasidėjusi nuo nedidelių neformalių menininkų susibūrimų išsivystė į įspūdingus renginius plačiajai visuomenei, į bendruomenės šventes. Vyko tarptautiniai tapybos plenerai ir alternatyvios mados festivaliai, daugybė parodų, meno akcijų ir koncertų.

E. UŽUPIO KONSTITUCIJA

 uzupio_konstitucija_by_monster0id-d46smj2

Užupio svarbiausias dokumentas puikuojasi ant sienos Paupio gatvelėje. Tai lentelė su  41 tikrai įkvepiančiu teiginiu.  Tokių lentelių iškabinta netgi 18 – tai vertimai į užsienio kalbas, kad ja galėtų vadovautis ir užsienio keliautojai.


View larger map

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 18.224.68.109
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.