Kelionių maršrutai > Pėsčiųjų maršrutai

Kelionės maršrutas pėsčiomis: Neringa – ko nepadarę, negalėsite pasidžiaugti,jog čia apsilankėte 0

Neringa mums visuomet siejasi su akimirkos grožiu, atrodo, patekus į ją, atsiduri kitame pasaulyje, su kitokia gamta, kitokia gyvūnija, kitokiu kraštovaizdžiu ir net oras čia atrodo kitoks. Todėl, galbūt, kartais tobulam maršrutui nieko ypatingo ir nereikia – tiesiog sustot ir pasimėgauti akimirka.

 MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Neskaičiuokite kilometrų – mėgaukitės

NERINGA

A. RYTĄ PRADĖKITE „ITALIŠKU VAIZDELIU“

 Italiskas vaizdelis_1

Gležna pušelė, išlinkusiu kamienu, žemiau stovintys žvejų namai, dešinėje pusėje atsiveriantis Kuršių marių vaizdas ir tolumoje matomas Bulvikio ragas – toks Nidos gamtovaizdžio motyvas, atsiveriantis nuo Uošvės kalno Skruzdynėje, XIX a. pabaigoje – XX a. pirmoje pusėje dailininkų ir fotografų pradėtas vadinti „Itališku vaizdu“. Nors iki šiol negalima tiksliai pasakyti, kada ir kodėl jam prigijo šitas vardas, pamėgtą Nidos gamtovaizdžio motyvą savo paveiksluose tapė daugelis čia dirbusių dailininkų, iš jų: B.F.Behrendt, E. Wirth, W. Riemann, M. Pechstein, E. Mollenhauer ir kiti. 1930 m., Thomui Mannui pasistačius vasarnamį ant Uošvės  kalno, „Itališkas vaizdas“ pradėtas sieti su rašytojo vardu.

B. LEISKITE SAU PASILEPINTI KVAPNIA KAVA IR DAR GARUOJANČIA BANDELE

 gal-13

Koks gi poilsis be atokvėpio prie kavos puodelio? Būtinai apsilankykite vietinėje kepyklėlėje „Gardumėlis“, kuri įsikūrusi adresu: Pamario g. 3. Čia rasite įvairiausių saldumynų, skanumynų… ir morkų saldainių, ir pilno grūdo duonelės… Taigi, suvalgykite gardžiausią pyragaitį, kuris iškeptas pagal senovinius receptus bei išgerkite puodelį kvapnios kavos..

C. NEGALITE IŠVYKTI NEĮSIAMŽINĘ SU MAESTRO V. KERNAGIO ATMINIMUI SUKURTA SKULPTŪRA

 img.lrytas.lt

V. Kernagis (1951-2008) – aktorius, dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos pradininkas Lietuvoje. Neužmirštamas Beno vaidmuo kino filme „Maža išpažintis“ netikėtai visam laikui V. Kernagį susiejo su Nida, todėl 2009 m. marių krantinėje atidengta skulptoriaus Romualdo Kvinto sukurta skulptūra V. Kernagiui. Jis visuomet labai laukia draugų, norinčių prisėsti šalia ir pasidaryti nuotrauką atminčiai.

D. GINTARO PASLAPTYS

 image_1_61f004f3eb4ad6db07aa12645d3746f5

Kazimiero ir Virginijos Mizgirių gintaro galerijoje-muziejuje, kuris įsikūręs adresu: Pamario g. 20, sukaupta unikalių gintaro eksponatų kolekcija. Ten galėsite susipažinti su Baltijos gintaro rūšimis, susiformavimo istorija, spalvų įvairove. Demonstruojami inkliuzai, rekonstruota Juodkrantės gintaro lobio kolekcija, šiuolaikinių menininkų sukurti dirbiniai. Galerijos kiemelyje galėsite susipažinti su „Gintaro kelio“ ekspozicija ir pamatyti priešistorinį vabzdį, „įkalintą“ gintaro gabalėlyje.

E. TRUMPAM TAPKITE VIETINIU ŽVEJU

 Zvejoetnsodyba

Etnografinėje žvejo sodyboje (Naglių g. 4) Jūs galėsite apžiūrėti autentišką žvejo namą, senovinius baldus, buityje naudotus daiktus. Ekspozicijos akcentas – poledinei žūklei skirti žvejo batai, su kuriais eidavo ant Kuršių marių ledo. Kieme eksponuojami plokščiadugniai žvejų laivai – kurėnai. Tad užsukite susipažinti su senųjų vietinių žvejų gyvenimo ypatumais.

F. ĮSIKLAUSYKITE Į TYLĄ!

 Takas_pusyne

Tylos slėnyje prasideda Parnidžio pažintinis takas, kuris driekiasi per kalnapušių mišką. Vaikščiodami taku Jūs pakvėpuosite grynu oru, pamatysite įvairiausių augalų ir gyvūnų. Taip pat susipažinsite su kalnine pušimi, kuri į Kuršių neriją atkeliavo XIX a. vid. iš Danijos. Ja imtos želdinti didžiosios, link gyvenviečių keliavusios kopos. Gerai išsivysčiusi, paviršiniuose sluoksniuose išsidėsčiusi šios pušies šaknų sistema puikiai sutvirtina judrų smėlį. Vaikštant kalnapušių mišku, Jūs kvėpuosite švariu, fitoncidų prisotintu oru, šios medžiagos ne tik gerina nuotaiką, bet ir gydo įvairias kvėpavimo takų ligas.

G. PARNIDŽIO KOPOS LAIKRODIS

 Image000145

Nuo Parnidžio kopos, kurios aukštis siekia 52 m, atsiveria absoliutus matematinis horizontas. Čia įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios galima gėrėtis nuostabiais atvirų kopų, marių, jūros, miškų vaizdais, Nidos panorama, todėl čia būtina įamžinti nuostabų peizažą. Be to, tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima stebėti kaip saulė teka nuo vandens paviršiaus ir leidžiasi į vandenį. 1995 m. metais kopos viršūnėje pastatytas saulės laikrodis – kalendorius, kuris rodo tikslų šios vietos laiką. Patikrinkite ar Jūsų laikrodis eina Nidos ritmu.

H. PRIVALOTE PARAGAUTI ŠVIEŽIAI RŪKYTOS ŽUVIES!

 IMG_7155

Žvejyba Kuršių nerijoje nuo seno buvo ne vien tik verslas, bet ir gyvenimo būdas. Tad, aišku, jog pagrindinis maistas – žuvis. Ją valgydavo kaip mėsą, taip pat vietoj duonos ir daržovių. Rūkyta žuvis skirta šventiniam stalui. Ir šiandien vaikštant Neringos gyvenviečių gatvėmis nosį maloniai sukutena rūkomos žuvies kvapas. Rūkyto ungurio, karšio, ešerio, stintos galėsite paskanauti kavinėse, restoranuose ar įsigyti tiesiai iš vietinių rūkyklų.

I. IŠMĖGINKITE SAVE KOPDAMI

 Laiptai_i_Urbo_kalna

Užlipkite 200 laiptelių ant Urbo kalno ir apžiūrėkite Nidos švyturį.Šio kalno pavadinimas kilęs nuo žodžio “urbti” – t.y. smėlyje “gręžti” duobes sodinukams. Tai viena iš pirmųjų apželdintų kopų. Ant kalno stovi Nidos švyturys – 29,3 m aukščio gelžbetonio bokštas, kurio link veda akmenimis grįstas takas iš 200 pakopų. Švyturys siunčia baltos šviesos signalus, kurie matomi jūroje už 41 km (22 jūrmylių). Aplankykite Nidos švyturį tiek dieną, tiek naktį, nustebsite – kokią nepakartojamą atmosferą jis sukuria, stūksodamas miške…

J. GALIAUSIAI PASIMĖGAUKITE DIDŽIAUSIU LIETUVOJE SPA PO ATVIRU DANGUMI

 IMG_1820a

Atvykę į Kuršių neriją būtinai turite nueiti prie Baltijos jūros, vaikščiodami krantine, stebėdami šėlstančias bangas, Jūs tikrai pamiršite rūpesčius. Be to, galite surengti smagią fotosesiją ar pabandyti atrasti savo „suvenyrą“ – akmenėlį, gintaro gabalėlį ar nugludintą stikliuką. Drąsesniems siūlome išsimaudyti vėsiame mineralinėmis druskomis prisotintame jūros vandenyje, neabejojame teigiamu jūros terapijos poveikiu. Pajūris – tai  didžiausias SPA po atviru dangumi, tad nepraleiskite progos atgauti jėgas ir pasisemti geros energijos.

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 3.92.91.54
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.