Kelionių maršrutai > Pėsčiųjų maršrutai

Kelionės maršrutas pėsčiomis: Palanga kitomis akimis 0

Palanga – vienas populiariausių Lietuvos kurortų, pamėgtas ne tik mūsų turistų, bet ir užsienio svečių. Keletą pastarųjų metų vis pasigirsta neigiami atsiliepimai apie šį vasaros poilsio sostine tituluotą miestą. Taigi, mūsų tikslas parodyti gražiausias šio miesto vietas ir sudaryti naują įvaizdį, kuris pasakotų ne tik apie šurmuliuojančią Basanavičiau gatvę, bet ir apie pramogas ir objektus, kurie sudomins net išrankiausius kelionių mėgėjus. Kartais mes tiesiog apsiribojame ties išgirta neigiama nuomone – būkime išmintingesni ir peržvelkime, kuo tikrai gali sužavėti šis legendinis kurortas.

MARŠRUTO CHARAKTERISTIKA

Maršruto atstumas

Apie 5.7 km.

Maršruto trukmė

Apie 1 val. 10 min. ( Neskaitant stotelėse praleisto laiko)

Orientacinė degalų kaina

Orientacinė lankomų objektų kaina

Apie 50 Lt

PALANGA.

A. MIESTO CENTRINĖ AIKŠTĖ IR JOS FONTANAS

 1550335_MLpfEy

Socialinių erdvių svarba miesto bendrai atmosferai nagrinėjama jau labai ilgai. Palangos miestas šią diskusiją išsprendė ne žodžiais, o darbais. Centrinėje aikštėje įkurtas fontanas bei poilsio erdvė aplink jį pritraukia turistus ir tampa socialiai aktyvia bendravimo erdve, kur vasarą skamba besiturškiančių vandenyje juokas ir smagus tauškimas. Nuo čia patogu prdėti kelionę. Aikštėje rasite ir turizmo centrą. Čia visuomet gausite visą naudingą informaciją apie miestą.

B. PALANGOS ŠV. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ BAŽNYČIA

 rodyklė

Neogotikinė mūrinė katalikų bažnyčia pastatyta 1897 – 1906 m. Statinys siekiantis net 76 metrų aukštį. Aukščiausias miesto pastatas, kuriame išgirsite neįtikėtiną akustiką. Ypač rekomenduojama nepasidrovėti ir užeiti vykstant vestuvėms – papuošta ši šventovė atrodo dar įspūdingiau ir romantiškiau.

C. PALANGOS KURHAUZAS

 12_big

Grafo Tiškevičiaus iniciatyva 1877 metais pasatytas pirmasis kurortinis miesto statinys. Aplink jį pulsavo pagrindinis miesto gyvenimas. Pastate buvo įrengtas viešbutis ir tuo metu daugybė pramogų. Po 2002 metų gaisro pastatas buvo atstatytas, praėjus gan ilgam „griuvėsių etapui“, taigi privalote užmesti akį į jį, kad pajustumėte bent menkutę to meto nuotaiką.

D. PALANGOS VASAROS ESTRADA

 91

Ši vieta tikrai puikiai žinoma, ne tik vyresnio amžiaus poilsiautojams. Paverskite savo atostogas turiningu laiko praleidimu, o ne vien pasivoliojimu auksiniame mūsų pajūrio paplūdimyje. Nueikite į nuolat estradoje vykstančius, koncertus bei renginius. Greta rasite mini vaikų pramogų parkelį, net neabejojame, pradžiuginsiantį net įnoringiausius vaikučius. Šiuo metu senoji estrada Liko tik nuotraukos, tačiau jos vietoje jau kyla naujas pramogų kompleksas.

E. PALANGOS BOTANIKOS PARKAS

 palangos_parkas_travel_lt

Nuo Vasaros estrados keliaudami link Palangos Botaniko parko nepamirškite dairytis aplink ir atkreipkite dėmesį į nesumodernizuotą, senovės dvasią(geraja prasme) spinduliuojančia architektūrą. Keliaudami pamatysite mažą ir jaukų skulptūrų parkelį. Tačiau tai tik pradžia. Įspūdingąjį botanikos parką 1897 metais įkūrė grafas Feliksas Tiškevičius aplink savo rūmus. Parko projekto autorius – garsus prancūzų kraštovaizdžio architektas, botanikas Eduard’as Fransua Andrė. Tris vasaras jis su savo sūnumi triūsė įrenginėdamas parką, tol kol viską padarė kaip buvo sumanyta. Vienas šio parko simbolių tai „Eglės žalčių karalienės skulptūra“ . Senajame tvenkinyje ne tik mažiesiems keliautojams bet ir jų tėveliams kvapą gniaužiančios gulbių bei ančiukų šeimynėlės sukels gražiausius jausmus. Nepatingėkite joms atnešti riekelę batono. Parko pabaigoje Jūsų laukia didingi Tiškevičių rūmai, kuriuose įsikūręs Gintaro muziejus – būtinai aplankykite jame esančias gausias „lietuviškojo aukso“ kolekcijas.

F. ROZARIUMAS

img_289

Rozariumas tai vieta esanti už rūmų. Čia būtina apsilankyti rožių mylėtojams bei augintojams. Čia auginama per 80 skirtingų rūšių rožių. O jas visas „saugo“ puiki Huberto Luji Noelio skulptūra „Rebeka“ („Vandens nešėja“).

G. PARKO ADMINISTRACINIO PASTATO ORANŽERIJA

 img_293

Čia rojus egzotinių augalų mylėtojams!  Nepakartojamo grožio sodelyje rasite ne tik išskirtinių augalų, bet ir paukščių . Verta užsukti ir pasigrožėti žmogaus rankų kurta ir puoselėta gamtos didybe. Kiek paėję pietvakarių kryptimi rasite nuošalią, ramią, bet kvapą gniaužiančią vietelę – naująjį tvenkinį. Nepagailėkite laiko 5 minutėm prisėsti ir tiesiog pajausti akimirkos žavesį.

H. ŽEMAIČIŲ KAIMELIS

img_294

Šioje vietoje buvo rasti senovinės gyvenvietės sluoksniai ir senųjų palangiškių kapai. Dabar ant jo auga aukštos pušys ir yra nedidelė aikštelė. Čia pagonybę praktikuojantys lietuvaičiai įrengė simbolinį aukurą ir įrengė pagoniškų drožinių parkelį.

I. BIRUTĖS KAPAS IR LURDAS

img_295

Birutės kalnelio papėdėje rasite simbolinio Birutės kapo vietą, kur gyva tradicija pamerkti gėlių Birutei. Tačiau norintys tai gali padaryti ir lurde, kur stovi paminklas Marijai.

J. BIRUTĖS KALNAS

 images

Tai taip pat su pagoniškąja tradicija glaudžiai susijusi vieta. Tai reliktinė kopa, buvęs senųjų baltų alkas. Jo pavadinimas siejamas su romantiška legenda apie šventą ugnį kūrenusią vaidilutę Birutę, kunigaikščio Kęstučio žmoną. Krikščionys ant kalno kadais pastatė Šv. Jurgio koplyčią, kuri per amžius buvo griaunama ir vėl atstatinėjama, ir taip po paskutinio atstatymo stovi čia iki dabar.

K. MEILĖS ALĖJA

img_298

Tai viena gražiausių ir romantiškiausių Palangos gatvių. Todėl paimkite artimą žmogų už rankos ir ženkite akimirkoj kai iš vienos pusės girdisi ramus jūros bangavimas iš kitos svajingas pušyno ošimas. Priėję Žuvėdros poilsio namus galite pasukti į dešinę ir vėl keliauti į parką, kur pamatysite vasaros pavėsinę. Čia vasaros sezonu, kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą groja Palangos orkestras. Tikrai vertėtų bent vieną vakarą šiam renginiui pašvęsti.

L. PALANGOS PĖSČIŲJŲ TILTAS

_MG_6421so

Kada labiausiai atsiskleidžia šios vietos žavesys? Tipinis atsakymas būtų – saulei leidžianti į Baltijos jūrą. Tačiau net neįsivaizduojate kokias stiprias emocijas galite išgyventi nepatingėję šia vietą aplankyti saulei tekant. Nesvarbu kada, svarbu su kuo, tačiau bet kokiu atveju nukeliauti Palangos tiltu iki pat jo pabaigos tiesiog privaloma. Nuo tilto prieplaukos netgi galite leistis į trumpą kelionę laiveliu į jūrą.

M. BASANAVIČIAUS GATVĖ

IMG_8725

Tai gal ir nėra pati intelektualiausia maršruto vieta, tačiau jei keliaujate su puikia kompanija aplinkinės kompanijos Jums turėtų būti nė motais. Čia rasite daug pasilinksminimo vietų, kurių, žinoma, galite vengti jei nemėgstate „masinių“ renginių. Tačiau šioje gausybėje tikrai galite rasti ir ramesnių, širdžiai mielų restoranėlių, kur būsite maloniai aptarnauti, gardžiai pavalgydinti ir pasimėgausite puikiu vakaru.

N. NOSFERATU SIAUBO NAMAI – MUZIEJUS

img_301

Negalvokite, kad vakarui pasiūlysime tik vakarienę. Grįžkite prie Šv. Mergelės Marijos bažnyčios, prieš pat ją sukite į M. Valančiaus gatvę ir paėjėję keliasdešimt metrų į priekį, dešinėje pamatysite Nosferatu siaubo namus. Čia, sename, apleistame ir net iš išorės kraupiame name yra įkurti siaubo kambariai su siaubo filmų herojais, vampyrais, zombiais ir kitais mistikos pasaulio elementais. Įdomi pramoga ir tikriausiai, kol kas vienintelė. Lietuvoje.
Siaubo namai dirba iki 24 val. Susitarus iš anksto rengiamos ir naktinės ekskursijos, o norintys tikrai išbandyti save, šių namų kambariuose gali praleisti visą naktį.

O. A. MONČIO NAMAI –  MUZIEJUS

img_302

Išskirtinis muziejus kuriame eksponuojama daugiau negu 200 autoriaus meno kūrinių, kuriuos, jo paties valia, leidžiama liesti rankomis.

KONTAKTAI

NAUDINGA INFORMACIJA

A. ŽEMAIČIŲ ALKA

B. ATVIROS GINTARO DIRBTUVĖS PALANGOJE

Vytauto g. 21/ S.Dariaus ir S.Girėno g.27, Palanga
Tel.: +370 652 3664

C. GINTARO MUZIEJUS

Vytauto g. 17, LT-00101, Palanga.
Tel. (8 ~ 460) 53 501.
El. paštas: vilija.pgm[at]takas.lt
Vedėja – Vilija Macienė.

Internetinė svetainė: http://www.pgm.lt
http://www.ldm.lt/PGM/Index.htm

Darbo laikas
Rugsėjo 1 d. – gegužės 31 d.:
antradieniais – šeštadieniais 11–17 val.;
sekmadieniais, valstybinių švenčių išvakarėse 11–16 val.
Birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.:
antradieniais – šeštadieniais 10–20 val.;
sekmadieniais, valstybinių švenčių išvakarėse 10–19 val.
Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

D. GINTARO GAUDYMO VIETA

Pajūrio ruožas ties Karkle.

E. MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS

Adresas: Didžioji Vandens g. 6, LT-91246, Klaipėda.
Tel. 41 05 27, 41 05 24 (lankytojų aptarnavimas).
Faksas (8 ~ 46) 31 21 39.
El. paštas: info@mlimuziejus.lt

Direktorius – dr. Jonas Genys.
Internetinė svetainė:

http://www.mlimuziejus.lt

Darbo laikas:
antradieniais – šeštadieniais 10–18 val.
Nedirbama valstybinių švenčių dienomis

F. GINTARO ĮLANKA

Gintaro įlanką rasite prie įvažiavimo į Juodkrantę.

G. MIZGIRIŲ GINTARO GALERIJA – MUZIEJUS

Adresas: Pamario g. 20, Neringa, Nida

Tel. (8 469) 52 573

Mob. tel.  8 610 04 280

El. paštas info@ambergallery.lt

Darbo laikas:    06–08 mėn.  I–VII  9.00–20.00 

 04, 05 ir 09, 10 mėn.  I–VII  10.00–19.00

Muziejaus lankymas nemokamas.

Daugiau informacijos:

www.ambergallery.lt

Gal ne visi objektai dirbs, tačiau šis maršrutas netaps nei kiek mažiau žavesnis žiemos laikotarpiu. Žiemą Palanga kerinti!


View larger map

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *




Įspėjimas!
Jūsų adresas užregistruotas: 100.25.40.11
TPL.lt nekontroliuoja trečiųjų asmenų pateiktų komentarų turinio ir neatsako už jį.
TPL.lt svetainėje paskelbti trečiųjų asmenų komentarai atspindi išimtinai tik trečiųjų asmenų nuomonę.